Čivilis norādīja, ka sabiedrībai vārdi "digitālās prasmes" pamatā saistās ar programmēšanu, kas neatbilst patiesībai. "Sabiedrībai ir jāskaidro, ko nozīmē pāreja uz digitālo ēru. Šajā pārejā Latvija nevar atļauties zaudēt sabiedrības atbalstu tehnoloģiju attīstībā, jo pretējā gadījumā nebūs cilvēku, kas digitālos risinājumus patērēs. Tāpat ir jāskaidro, ka cilvēki nevis zaudēs darbavietas, bet līdz ar digitālās ēras ienākšanu piedzīvos, ka būs divreiz vairāk jaunu darbavietu," viņš sacīja.
Čivilis piebilda, ka tikpat būtiski ir saprast, kur ir nepieciešams veidot inovatīvus risinājumus un kā tie atrisinās esošās problēmas. Tostarp galvenais mērķis ir nevis izveidot jaunu risinājumu, bet apzināt, kur ir nepieciešams digitāls atbalsts, lai efektivizētu procesus.
"Māksla nav izgudrot ko jaunu, kam nav nākotnes perspektīvas. Tāpat Latvijai ir jāpārstāj atdarināt citu valstu risinājumi, kuriem Latvijā nav jēgpilna pielietojuma. Latvijā ir pateicīga platforma, kurā līdz ar digitālo transformāciju var aptvert gandrīz visas industrijas, lai tās varētu efektivizēt savus procesus," uzsvēra Čivilis.
Viņš atzīmēja, ka Latvija var būt arī soli priekšā Igaunijai, kas sevi pasludinājusi ar e-valsti. "Igauņi sevi pasludinājuši par elektronisku valsti, taču Latvija var kļūt par digitālu valsti, kas jau ir pārdomātāka un efektīvāka tehnoloģiju pielietošana sabiedrības, uzņēmumu un valsts sektora attīstībā," pauda Čivilis.
Vienlaikus viņš piebilda, ka tuvākajā nākotnē Latvijai nav "jāskrien sacīkstēs" ar citām valstīm, bet gan jāveido sava ekosistēma, ar kuru nodrošināt digitālo izrāvienu starptautiskā līmenī.
Digitālais forums ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sākta iniciatīva, kuras mērķis ir veidot unikālu platformu domapmaiņai un kopradei starp Latvijas un Eiropas valsts pārvaldes ekspertiem, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares, biznesa un akadēmiskās vides profesionāļiem. Konference notiek otro gadu.
Digitālaisdegunaurbinators
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Edvins Eglitis