Uz sapulci pulcējušies Jaunā Laika, Pilsoniskās savienības un Sabiedrība citai politikai Jūrmalas nodaļu pārstāvji, kā arī deputāti Artis Pabriks (SCP), Kārlis Šadurskis (PS), ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL). Valdē būs pa vienam pārstāvim no katras partijas: Iveta Blaua (JL), Romualds Ražuks (PS) un Juris Iļjenkovs (SCP).
Bez Jūrmalas mēra sapulcē notiekošo vēroja arī citi kūrortpilsētas deputāti - gan pozīcijā esošais Munkevica partijas Jūrmala - mūsu mājas biedrs Egmonts Krūmiņš, gan opozīcijā esošais neatkarīgais deputāts Māris Dzenītis un Zigurds Starks (TP).
Publiski sapulces laikā netika runāts par izmaiņām Jūrmalas domes pozīcijā vai opozīcijā. Tomēr iztaujājot katru no deputātiem atsevišķi, atklājās, ka visiem ir atšķirīgi viedokļi, kā rīkoties tālāk. J. Visockis kategoriski atsakās pievienoties koalīcijai. Pārējie ir mazāk radikāli. Savukārt R. Ražuks uzskata, ka jānotiek evolūcijai, nevis revolūcijai, tāpēc tuvākajā laikā domes vadību mainīt nevajadzētu, bet viņš pieļāva iespēju, ka ar laiku apvienība varētu pulcēt domubiedrus ap savām partijām un neizslēdza iespēju, ka ar laiku domes vadība varētu mainīties.
Laikraksts Diena iepriekš vēstīja, ka visas trīs partijas, kas veido Vienotību, ir pārstāvētas
Jūrmalas domē, bet tikai divu partiju pārstāvji ir pozīcijā - Romualds
Ražuks (PS) un Dzintra Homka (SCP). Tikmēr divi Jaunā laika (JL)
deputāti - Juris Visockis un Iveta Blaua - ir sešu opozicionāru
skaitā. Izveidojot četru deputātu frakciju, Vienotība var
radīt zināmu varas centru, ap kuru pulcēsies līdzšinējie opozicionāri.
Pēc J.Visocka teiktā, no 15 deputātiem pašlaik mēra pusē nav vairs
deviņi kā līdz šim, bet tikai seši.
Jūrmalas domes deputāts un mēra vietnieks Romualds Ražuks (PS) sapulcē izteicās, ka Vienotība būs kā sniega pika, kura apvienos cilvēkus no dažādām partijām. Tikmēr K. Šadurskis prognozē, ka pēc vēlēšanām apvienība kļūs par vienu partiju. Tomēr A. Pabriks norādīja, ka starp apvienībā esošajām partijām ir atšķirības un SCP ir ideoloģiski kreisākā no tām.
(tiks turpināts)