Viņš skaidroja, ka, parādoties jaunām epidemioloģiskajām tendencēm, novērojams pieaugums veselības aprūpes darbinieku saslimstībā ar Covid-19.
Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.
Parādās arī pirmie gadījumi, kad cilvēki inficējušies, saņemot ārstniecības pakalpojumus, un patlaban ap 10% inficēšanās gadījumu ir saistīti ar veselības aprūpes sistēmu, norādīja SPKC speciālists.
Pēc Perevoščikova paustā, tas liecina, ka vajadzētu ieviest stingrākus drošības pasākumus slimnīcās. Viņš skaidroja, ka pacienti ar viegliem respiratoras saslimšanas simptomiem var potenciāli būt Covid-19 nēsātāji, tāpēc veselības aprūpes darbiniekiem vajadzētu lietot individuālos aizsardzības līdzekļus.
Jau ziņots, ka piektdien Latvijā konstatēts pirmais Covid-19 slimnieka nāves gadījums - nāves iemesls gan nebija jaunais koronavīruss, bet citas hroniskas saslimšanas, informē Veselības ministrijā (VM).
SPKC apkopotā informācija liecina, ka pēdējā diennaktī Covid-19 apstiprināta vēl 35 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 493 cilvēki.
Iepriekšējā diennaktī veikti 1364 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 18 198 Covid-19 testi.
Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
AB
Karantīnu sen vajadzēja
Le Figaro