Vienlaikus tiek apsvērta iespēja vakantajam valdes locekļa amatam izvirzīt kādu no konkursa dalībniekiem, kurš arī saņēmis augstu novērtējumu mākslinieciskās vadības jomā.
Pagājušās nedēļas beigās KM paziņoja, ka LNO valdes vadību turpmāk uzticēs pieredzējušajam operas darbiniekam, komponistam Arturam Maskatam. Savukārt pārējie divi valdes locekļie būs vairāku lielu uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.
Savukārt jau pirmdien no rīta A.Maskats pavēstīja, ka izlēmis atteikties no priekšsēdētāja amata, ja operas valdē nebūs arī A.Žagara.
KM skaidro, ka līdzšinējam operas vadītājam Andrejam Žagaram padomnieka amata piedāvāts, ņemot vērā gan to, ka viņš pats vairākkārt publiski paudis vēlmi strādāt radoši, gan faktu, ka operas līdzšinējais direktors ļoti bieži uzturas ārpus Latvijas, bet darbs operas valdē prasa ikdienas un nereti operatīvu darbību. Padomnieka amats A.Žagaram ļautu viņa talantu koncentrēt uz māksliniecisko jautājumu risināšanu, un šādā veidā A.Žagars arī vairāk laika varētu veltīt operas un tādējādi arī Latvijas tēla popularizēšanai ārvalstīs, norāda KM.
Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) lēmuma pieņemšanas gaitā uzklausījusi dažādus, tostarp operu pārstāvošo arodbiedrību viedokļus, jo saņēmusi vairāku operas arodbiedrību parakstītu vēstuli ar lūgumu A.Žagaru valdē neapstiprināt. Pagājušo ceturtdien ministre arī tikās ar arodbiedrību pārstāvjiem, lai viņu viedokli uzklausītu klātienē. Savukārt piektdien ministre uz sarunu klātienē bija aicinājusi visus konkursa komisijas valdei izvirzītos pārstāvjus, lai pārrunātu katra kandidāta redzējumu, tostarp sadarbību ar operas darbiniekiem un arodbiedrībām. Diemžēl A.Žagars uz sarunu neieradās, telefoniski informējot, ka neatrodas Latvijā, norāda KM. Patlaban ministrija arī gaida paskaidrojumus par A.Žagara prombūtni.