Teritorijas izmantošana bija arī vairāku politiķu viens no ''jājamzirdziņiem'' pirms gaidāmajām vēlēšanām, bet līdz ar koku izciršanu – viens no iemesliem savstarpējiem politiķu apvainojumiem. Diskusijās par to iesaistījušies arī daļa jaunievēlēto Rīgas domnieku, kuri oficiāli darbu gan varēs sākt tikai pēc laika.
Kavē satiksmi
Pirmdienas rītā sociālajos tīklos parādījās satraukti ieraksti ar aicinājumiem iedzīvotājus ierasties pie bijušā velotreka Marss, kur ieradušās vairākas tehnikas vienības, lai sāktu koku zāģēšanu teritorijā.
Pie teritorijas īsā laikā sapulcējās pietiekami prāvs iedzīvotāju pūlis, skaļi iebilstot pret sāktajiem darbiem bijušā velotreka teritorijā. Vairāki no viņiem teritorijas tuvumā arī apzināti kavēja autotransporta satiksmi uz blakus esošās Brīvības gatves. Aģentūra LETA novēroja, ka notikuma vietā strādāja arī vairāki Valsts policijas darbinieki, kuri centās satiksmi atjaunot, cenšoties aktīvistiem neļaut to kavēt. Policija līdz pirmdienas pēcpusdienai bija arī sākusi vairākus administratīvos procesus par nesankcionēto protesta akciju.
Paziņojumu par darbu sākšanos pirmdienas rītā bija izplatījusi arī va/s _Valsts nekustamie īpašumi_ (VNĪ), kura ir zemes īpašniece attiecīgajai teritorijai Brīvības gatvē 307. Medijiem izsūtītajā ziņojumā apgalvots, ka teritorijā maksimāli saglabāšot esošos kokus, kas būšot vismaz 25, tai starpā ozols un liepu stādījuma rinda gar Ropažu ielu. Tāpat esot plānoti papildu apzaļumošanas pasākumi.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 1. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!