Viena no programmām, kas mēģina vakances mazināt, ir Mācītspēks, kas dod iespēju augstāko izglītību ieguvušajiem īsā laikā apgūt pedagoģiju, vienlaikus mācoties un strādājot skolā. Otra piedāvā jau strādājošiem pedagogiem iegūt papildu kvalifikāciju. Arī augstskolu programmas ir piemērojušās jaunajām prasībām un ļauj apgūt vairāku priekšmetu mācīšanu. Lai arī ieviesti dažādi atbalsta mehānismi gan jaunajiem, gan pieredzējušajiem skolotājiem, situācija neuzlabojas.
Lai gan Mācītspēka programmā tiek piedāvātas simts vietas, tās nekad netiek aizpildītas. Pirmais siets ir stingri atlases kritēriji, otrais – pretendentu atbirums (nolemj tomēr nestudēt). Šogad plānots situāciju mainīt, aizpildot visas simts, iespējams, pat vairāk, vietas, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere.
Vēl viens vakanču aizpildīšanas mehānisms: strādājošie pedagogi var iegūt papildu kvalifikāciju. Tāpat augstskolas piedāvā dažādās programmās studējošajiem apgūt īso (aptuveni 100 stundu) pedagoģijas kursu. Šo iespēju izmantojuši 39 cilvēki.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 31. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!