Advokāts norādīja, ka Truksnis nekad nav bijis partijas valdē un grāmatvedībā, līdz ar to viņš nav atbildīgs par ZZS finansēšanu.
Lietas izbeigšanu pret Truksni aģentūrai LETA apliecināja arī Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Pēc viņa paustā, arī Truksnis esot saņēmis oficiālu lēmumu šajā jautājumā, no kura izriet, ka prokuratūra nesaskatot pamatojumu kriminālprocesa pret Jūrmalas mēru turpināšanai.
Ar pašu Truksni aģentūrai LETA ceturtdien sazināties neizdevās.
Apsūdzētā uzņēmēja Jūlija Krūmiņa advokāte Guna Kaminska aģentūrai LETA apstiprināja, ka pret Krūmiņu kriminālprocess nav izbeigts un viņš joprojām ir apsūdzētā statusā.
Aģentūrai LETA neizdevās noskaidrot, vai izmeklēšana turpinās pret finansistu Jorenu Raitumu.
Jau ziņots, pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika sākts kriminālprocess par iespējamo partijas No sirds Latvijai (NSL) un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.
Šajā lietā pret Truksni tika sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu.
Pret Krūmiņu sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par nelikumīgu NSL finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.
Apsūdzība uzskatīja, ka Truksnis ir vienojies ar Krūmiņu par ZZS finansēšanu lielā apmērā, lai kā šajā politiskajā spēkā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas biedrs izmantotu nelikumīgos ziedojumus, kas veikti ar trešo personu starpniecību, savām un politiskā spēka vajadzībām priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām 2017.gada vasarā. Kopumā tobrīd, prokuratūras ieskatā, Jūrmalas domes amatpersona pieņēmusi 27 500 eiro.
Tāpat Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret vēl vienu fizisku personu par nelikumīgu partijas finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir finansists Raitums.
Latgalīts
hi hi
lielo mielo, sīko rīko