Tāpat vēstulē uzsvērts, ka vairākus gadus LR2 darbinieku atalgojums atšķirībā no citu LR kanālu darbinieku algām ir viszemākais, neskatoties uz to, ka LR2 ir visklausītākais radio. Kanāla darbinieki norādījuši, ka pirms gada LR2 arī tika atņemts iepriekš ar sadarbības raidījumu veidošanu nopelnītais finansējums, līdz ar to sašaurinot satura veidošanas iespējas. Darbiniekus arī neapmierina ieviestā kārtība, ka atšķirībā no citiem LR kanālu darbiniekiem LR2 darbinieki ir spiesti apvienot vairākus amatus vienlaikus – būt žurnālisti, producenti, mūzikas redaktori –, un viņi piebilst, ka esošā situācija esot nemotivējoša un nerada vēlmi "censties strādāt ar izdomu un entuziasmu, jo nav arī nekādu izaugsmes iespēju".
Savukārt LR2 kanāla satura redaktors Kaspars Mauriņš Dienai norāda, ka nepiekrīt "kolēģu skaļajam izteikumam par LR2 bojāeju", kā arī pārmetumiem "par nepārdomātu raidījumu struktūras maiņu". "Raidījumu struktūra ir bijusi nemainīga kopš krīzes ieviestās optimizācijas. Šobrīd veiksmīgi ir izdevies ēterā atgriezt muzikālo programmu, kas vēsturiski atdalīja rīta un dienas programmu," skaidro Mauriņš.
Uz situāciju Latvijas Radio ir reaģējusi Starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija Reportieri bez robežām (RSF), aicinot Latvijas valdību steidzami risināt izveidojušās problēmas sabiedriskajos medijos. RSF aģentūrai LETA pastāstīja, ka ir informēta par situāciju Latvijas sabiedriskajos medijos, konfliktu saistībā ar darbinieku atalgojumu un neapmierinātību ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP).
LR valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne Dienai skaidro, ka esošās finansiālās problēmas skārušas ne tikai LR2 budžetu darbinieku algām un saturam, bet visas LR struktūrvienības: "Resursu problēmas ir pilnīgi visos kanālos, kas ražo saturu, un visās atbalsta daļās, kas nodrošina satura skanēšanu ēterā."
"Latvijas Radio 3 (LR3) paralēli zemo algu jautājumam nepietiek naudas pat transporta izdevumiem, lai unikālā klasiskās mūzikas kanāla darbinieki varētu nokļūt kultūras pasākumu norises vietās un atspoguļot koncertus," stāsta Klapkalne un piebilst, ka LR ir "nemitīgi jākaulējas par koncertu ierakstu tiesībām", jo finansējuma nepietiek, lai nomaksātu nošu īri un citus tiesību maksājumus. Viņa norāda, ka "LR budžetu lāpa ar maiņas darījumiem, pretim dodot reklāmas raidlaiku", kas vairs nebūs iespējams, ja sabiedriskie mediji izies no reklāmas tirgus.
"Kā LR2 galvenais satura redaktors, protams, vēlētos ieviest dažāda satura oriģinālraidījumus, kas būtu nepieciešami LR2 programmā, taču tam mums nav līdzekļu. Esošajā situācijā darām, ko varam. Globāli šo problēmu risinātu iziešana no reklāmas tirgus un reklāmas ieņēmumu kompensēšana, lai par šo naudu radītu kvalitatīvu saturu. Taču skaidrs, ka tas nav tūlītējs risinājums," spriež Mauriņš.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 29. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ja nav naudas
Bet resursi Jūsu, valdes locekļu,
Pareizaisjautājums