Proti, ēstuvju ķēdē Tokyo City darbā ir pieņemti desmitiem strādnieku no Uzbekistānas, Bangladešas un Indijas, kas šeit studē un saskaņā ar likumu nedrīkst strādāt ilgāk par 80 stundām mēnesī. Tajā pašā laikā viņi strādā pat vairāk nekā 200 stundas mēnesī, un algu par nelikumīgi nostrādātajām stundām saņem "aploksnē", proti neoficiālā veidā.
To raidījumam atzīst kāds jaunietis no Bangladešas - algas par 80 darba stundām (samaksa - aptuveni divi eiro stundā) tiek samaksātas legāli, pārējais - neoficiāli. Sevišķi daudz šāda veidā strādā cilvēki no Uzbekistānas. Šajā mācību gadā Latvijas augstskolās studē jau vairāk nekā tūkstotis Uzbekistānas pilsoņu, un viņus īpatsvarā pārspēj vien šeit studējošie jaunieši no Vācijas.
Neviena valsts iestāde šo imigrācijas likumu normu īsti nekontrolē. Valsts darba inspekcija raidījumam norādīja, ka viņiem nav pieejas datu bāzēm, lai redzētu, kurš un kā Latvijā ieceļojis un cik ilgi šī persona drīkst strādāt, savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nekādos reidos nedodas.
Augstskolas Turība līdzīpašnieks un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis uzskata, ka attiecībā uz ārvalstu studentiem stundu ierobežojums būtu jāatceļ.
Jāatzīmē, ka gadījumos, ja uzņēmējs darbā grib pieņemt trešās valsts pilsoņus, ne studentus, tad viņi drīkst strādāt pilna laika darbu, bet viņiem jāmaksā vismaz vidējā alga, kas nu tuvojas 1000 eiro robežai. Tādā veidā Latvijas darba tirgus politika nodrošina to, ka ārvalstu speciālistus var piesaistīt augstāk kvalificētām darba vietām, bet kā melnstrādniekus šīs personas nodarbināt uzņēmējiem nebūtu izdevīgi.
Riko
aga
IIN no pensijas