Izrādījies, ka 80% no beigtajiem dzīvniekiem bijušas grūsnas roņumātes. Laboratorijas analīzes nav palīdzējušas gūt skaidrību, kas ar roņiem noticis; viņiem nav atklātas nekādas acīmredzamas patoloģijas, vīrusu infekcijas vai parazīti. Lai noteiktu, vai dzīvnieki nav saindējušies, vēl tiks veikti molekulārie pētījumi.
Situācijas noskaidrošanā iesaistītas reģiona vides uzraudzības iestādes un augstskolu pētniecības centri. Tiek analizēti arī ūdens paraugi, lai pārliecinātos, vai roņu nāves cēlonis nav piesārņojums. Krievijas mediji ziņo, ka prokuratūra sākusi pārbaudīt arī visus uzņēmumus Baikāla dienvidu piekrastē.
Pirmās ziņas par krastā atrastiem beigtiem roņiem tika saņemtas jau oktobra sākumā no tūristiem. Dzīvnieki tika atrasti uz smilšu strēles pie kāda Burjatijas ciemata, bet secināts, ka viņi tur nav izmetušies paši - domājams, viļņi roņus izskalojuši krastā jau beigtus.
Baikāla roņi ir viena no nedaudzajām saldūdens roņu sugām un sastopami tikai šajā pasaules dziļākajā ezerā.
Pēc Krievijas varas iestāžu datiem, Baikāla roņu populācijā ir aptuveni 128 000 dzīvnieku un pēdējos gados tā pieaugusi, tādēļ šobrīd nevar runāt par apdraudējumu visai sugai.
Mukabuks
AG
Baikāla asara