Autovadītāju pārkāpumi šosezon fiksēti biežāk, jo pie iebraukšanas Jūrmalas teritorijā uzstādītas videotehniskās ierīces, kuras fiksē iebraukušo auto reģistrācijas numurus. Tos vēlāk pašvaldība salīdzina ar datu bāzi, kurā pieejami dati par transportlīdzekļiem, kuriem ir iegādāta ilgtermiņa elektroniskā iebraukšanas caurlaide.
Ir autovadītāji, kuri mēģinājuši iebraukt kūrortpilsētā bez maksas 50, 60 un pat 70 reizes.
Viņiem soda naudās var nākties samaksāt divus, trīs un pat četrus tūkstošus eiro. Viens rekordists - taksometra šoferis - šajā sezonā iebraucis pilsētā bez vienreizējās caurlaides pat 200 reizes, tātad viņam soda naudā jāsamaksā aptuveni 10 tūkstoši eiro.
Rekordists ir arī Pēteris Kamergrauzis, kurš šoruden saņēmis izsaukumu ierasties Jūrmalas pašvaldības policijā par noteikumu neievērošanu. Video piefiksēts, ka viņš bez maksas iebraucis Jūrmalā 71 reizi. Kā nosaka šīs pilsētas domes noteikumi, par katru šādu reizi piemēro sodu 50 eiro apmērā. "Tik bieži brauc iekšā, varēja taču izsaukt to cilvēku, vai ne? Ja mēneša laikā tik un tik pārkāpumu, bet nekā. Gada beigās tikai atsūta un saskaita," telekanālam LNT neizpratni pauda autovadītājs.
Administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanai personu, pret kuru sākta lietvedība, uzaicina uz policiju. Šobrīd noformēti jau 6000 protokoli, taču vairāki desmiti tūkstoši protokolu vēl tikai jānoformē. Jūrmalas pašvaldības policijā skaidro - no aprīļa līdz septembra beigām, kad tiek iekasēti divi eiro par iebraukšanu Jūrmalā, bez vienreizējās iebraukšanas caurlaides pilsētā dienā iebraukuši vismaz 100 autovadītāji. "Viena daļa saka, ka nav zinājuši, otra daļa, ka ir zinājuši, bet nav ticējuši sistēmas darbībai. Bet viena daļa uzskata, ka nav jāpērk caurlaides," skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Platnieks.
Turklāt, pateicoties videoierīcēm, šogad kūrortpilsētas caurlaides transportlīdzekļu vadītāji pirkuši apzinīgāk. "Salīdzinot ar 2016. gadu, 200 tūkstoši caurlaižu ir nopirktas. Vienlaikus gribu izsvērt to, ka caurlaižu iegāde Jūrmalā jāveic jau 20 gadus. Diezgan daudzi sūdzas, ka pienāk sodi, ka cilvēki nav iegādājušies caurlaides, bet visiem ir zināma kārtība ilgus gadus, ka tā ir jāiegādājas, un tad sodu arī nesaņemsiet," saka Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.
No visiem sodiem šobrīd samaksāta trešā daļa. 20 autovadītāji sodu piemērošanu nolēmuši apstrīdēt tiesā.
Tā ir nenormālība, kas ir jālikvidē
Vecrīgā tas murgs tika likvidēts
Ko valsts izdarīs ar šiem cilvēkiem