Izglītības ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība) pastāstīja, ka ir saņemta studentu sūdzība par LU rektora vēlēšanām, kas notika 25.maijā. Studentu sūdzību izskatīja Izglītības kvalitātes valsts dienests, konstatējot nebūtiskas kļūmes vēlēšanu norisē, taču tās nav ietekmējušas vēlēšanu rezultātu. Lai sadarbības partneri varētu iepazīties ar dienesta atzinumu, jautājums par nedēļu atlikts.
Auziņam pilnvaru laiks beigsies 31.jūlijā.
LU Studentu padomes pārstāve Jurita Krūma pastāstīja, ka LU Satversmes sapulces pārstāvis Edvards Ratnieks, kurš ir arī Latvijas Studentu apvienības vadītājs, sagatavojis sūdzību par to, ka neesot precīzi ievēlēti Satversmes sapulces pārstāvji – neesot izpildīta nepieciešamā procedūra attiecībā pret LU Studentu padomes locekļiem, arī LU aģentūras neesot varējušas korekti izvirzīt pārstāvjus kā no universitātes neatkarīgām vienībām. Līdz ar to, pēc iesniedzēja domām, sapulces lēmumi neesot leģitīmi, un par to informēts Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).
LU kopā ar LU Studentu padomi gan iesnieguši IKVD norādi, ka saskaņā ar aktiem izvirzīšanas kārtība uz LU Satversmes sapulci ir bijusi pareiza. Taču Auziņa pārvēlēšana amatā, visticamāk, atlikta, lai pabeigtu šo iesniegumu pārbaudi, paskaidroja Krūma.
Līdzšinējais LU rektors 25.maijā notikušajā LU Satversmes sapulcē tika pārvēlēts par universitātes rektoru uz turpmākajiem četriem gadiem.
Par Auziņu nobalsoja 185 Satversmes sapulces dalībnieki, bet pret ‒ 92. Savukārt par otru pretendenti ‒ LU Sociālo zinātņu fakultātes profesori Intu Brikši – nobalsoja 79 LU Satversmes sapulces dalībnieki, bet pret viņu ‒ 198.
Rektors pēc pārvēlēšanas atzina, ka par galveno uzdevumu izvirza to pašu, ko stājoties šajā amatā pirms četriem gadiem, – padarīt LU par Eiropas līmeņa universitāti, kas var būt līdzvērtīga labākajām universitātēm Skandināvijas valstīs un Vācijā. Tas esot reāls uzdevums, bet nav izdarāms dažu mēnešu laikā.
Auziņš uzsvēra, ka vēlas iniciēt starptautisku pasaules klases projektu piesaisti LU pētnieciskajā un zinātnes darbā un lai to realizēšanā aktīvi iesaistītos studenti, saņemot par to arī samaksu.
LU Satversmes sapulce, kurā ir 300 dalībnieku, rektoru aizklātā balsojumā ievēlē uz četriem gadiem. Par ievēlētu rektora amatā atzīstams pretendents, kurš saņēmis vairāk par pusi balsu no to Satversmes sapulces dalībnieku skaita, kas piedalījušies vēlēšanās.
Auziņu rektora amatam izvirzīja Ķīmijas fakultāte, Teoloģijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, LU Matemātikas un informātikas institūts, Fizikas un matemātikas fakultāte, Ekonomikas un vadības fakultāte, LU Fizikas institūts un LU Cietvielu fizikas institūts.