Pārvaldē izveidotā ieslodzīto apgādei nepieciešamo finanšu resursu plānošanas sistēma ir nepilnīga un nenodrošina nepieciešamo izdevumu atbilstošu ieplānošanu valsts budžetā. Revidējamā laika posmā konstatēts, ka ieslodzījuma vietu pamatfunkciju nodrošināšanai un ieslodzīto uzturēšanai no budžeta apakšprogrammas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem vai apropriāciju pārdales rezultātā piešķirts papildu finansējums kopumā no 381 000 latu līdz pat 2,2 miljoniem latu gadā. Papildu finansējums piešķirts saistību segšanai par apkures, ūdens, kanalizācijas, elektroenerģijas un citiem pakalpojumiem ieslodzījuma vietām.
Revīzijā konstatēts, ka IeP nav nodrošinājusi vienotu kārtību centralizēto iepirkumu apzināšanai tādām precēm, kuras nepieciešamas vairākām ieslodzījuma vietām, kā rezultātā nav ievērotas Publisko iepirkumu likuma prasības un ir pieļauti iepirkumi bez atbilstošu iepirkuma procedūru veikšanas un līgumu noslēgšanas. Savukārt, IeP nenodrošinot centralizēti noslēgto līgumu uzraudzību, ir pieļauts, ka piegādāto preču un pakalpojumu apjoms pārbaudītajos līgumos ir pārsniedzis paredzētās summas līdz pat 27%.
Valsts kontrole secinājusi, ka pārvalde nav nodrošinājusi 2009.gada 16.oktobra līguma par vienota tirdzniecības tīkla izveidošanu ieslodzījuma vietās un centralizētas norēķinu sistēmas izveidi izpildi pilnā apjomā. Norēķinu sistēmai darbojoties nepilnā režīmā, jo netiek lietotas ieslodzīto identifikācijas kartes, nav panākta IeP personāla resursu optimizācija.
Lai gan Tieslietu ministrija ir izstrādājusi politikas plānošanas dokumentus ieslodzīto personu resocializācijas un nodarbinātības jomā, tā nav nodrošinājusi atklāta tipa cietumā īstenotajiem pasākumiem atbilstošu regulējumu normatīvajos aktos. Rezultātā Vecumnieku cietumā pretēji Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajam tiek veikta saimnieciskā darbība.
IeP pārstāve Ināra Makārova portālam Diena.lv norādīja, ka pārvalde atsakās sniegt kādus komentārus par revīzijas rezultātiem. "Visi ieteikumi tiks ņemti vērā un izpildīti," sacīja I.Makārova.
Valsts kontrole norādīja, ka, ieviešot revīzijas ieteikumus, tiks pilnveidots normatīvais regulējums ieslodzīto resocializācijai un nodarbinātībai, tiks pilnveidoti noteikumi attiecībā uz ieslodzīto personu uzturu un sadzīves vajadzību nodrošinājumu, tiks pilnveidota esošā norēķinu sistēma un nodrošinātas vienotas prasības darbībām ar ieslodzīto personu personīgajiem naudas līdzekļiem, kā arī tiks nodrošināta grāmatvedības datu un personas datu aizsardzība un informācijas sistēmu drošība.
Revīzijas laikā veiktas pārbaudes IeP, Daugavgrīvas, Jelgavas, Jēkabpils, Olaines, Valmieras un Vecumnieku cietumos.