Parlamenta decembra beigās apstiprinātais likumprojekts paredz apvienot vienā korupcijas apkarošanas struktūrā vairākas pastāvošās institūcijas. Tiesa gan, likumdevēji noraidījuši iespēju iesniegt anonīmas sūdzības par politiķiem. Likumprojektā arī nav paredzēta aizsardzība cilvēkiem, kas ziņo par korupciju.
Radevs brīdināja par "represiju risku", norādot, ka klauzula ir pretrunā ar Eiropas Padomes Civiltiesību pretkorupcijas konvenciju, kas aizsargā par korupciju liecības sniegušos cilvēkus.
Ar jaunas struktūras izveidošanu nebūs pietiekami, lai izskaustu dziļi iesakņojušās problēmas, turklāt jaunā struktūra ātri tiks pārslogota, brīdināja prezidents.
Ja jaunās struktūras valdi ievēlēs parlaments, iespējams ir politiskās iejaukšanās risks, viņš piebilda.
Parlamentam tagad likumprojekts būs jāizvērtē atkārtoti, tomēr likumdevēji var noraidīt Radeva iebildumus un pieprasīt, lai prezidents paraksta arī neizmainītu likumu.
Bulgārijas parlaments 20.decembrī pieņēma likumprojektu cīņai pret korupciju. Radevs gan uzreiz paziņoja, ka nobloķēs likumprojektu, jo uzskata to par neefektīvu.
Eiropas Komisija (EK) vairākkārt kritizējusi Bulgāriju par nespēju notiesāt korumpētas amatpersonas un reformēt tiesu sistēmu.