"Lai arī kāda valdība tiktu izveidota, ir svarīgi, ka tā seko labākajām grieķu demokrātijas tradīcijām ... garā, kurā ir balstītas ES vērtības," preses konferencē Grieķijas kaimiņvalstī Maķedonijā sacīja Fīle. "Tas ir svarīgi, ka neviena partija, kas ir saistīta ar ksenofobiju un nacionālismu, nekļūst par daļu no valdības izpildstruktūras."
Svētdienas parlamenta vēlēšanās par Zelta saullēktu nobalsoja 7% vēlētāju, nodrošinot, ka neonacistu partija iekļūst parlamentā - pirmo reizi kopš militārās huntas varas beigām 1974.gadā. 300 vietu parlamentā Zelta saullēktam būs 21 deputāts.
Zelta saullēkts ir pret vienošanos, ko Atēnas panākušas ar ES un Starptautisko Valūtas fondu par starptautiskā aizdevuma piešķiršanu, tomēr partija neatbalsta ideju, ka Grieķijai šobrīd vajadzētu izstāties no eirozonas.
Partija aicina no valsts izraidīt visus nelegālos imigrantus. Lai apturētu nelegālo imigrantu ieplūšanu valstī, uz Grieķijas-Turcijas robežas ir jāizvieto kājnieku mīnas, uzskata partija. Otrās paaudzes imigranti var palikt dzīvot Grieķijā, bet nevar vēlēt un kandidēt uz valsts amatiem, uzskata partijas līderis Niks Mihaloliaks.
Kampaņas gaitā viņš tika solījis - ja viņa partija iekļūs parlamentā, tā izveidos privātas apsardzes firmas, kas patrulēs Atēnu strādnieku rajonos, kā arī tiks izveidoti medicīnas centri, kas nodrošinās aprūpi nabadzīgajiem. Partija aicina atcelt Grieķijas tautsaimniecības glābšanas programmas un dzēst visus parādus, kas ir radušies kopš 1974.gada, tos raksturojot kā "nelegālus un pretīgus".