Sanita dara tāpēc, ka tas viss interesē, turklāt viņu saista dažādība. Darbu maiņa gan nekad nav bijusi pašmērķīga un gandrīz allaž notikusi tāpēc, ka ir bijis grūti atteikties no kāda vilinoša piedāvājuma. "Ja uzņēmumā ir dinamika, tajā var strādāt ilgi," Sanita saka un apliecina, ka uz to būtu gatava arī pati, un stāsta, ka viņas pašreizējā darbavietā SK ID Solutions (SK) ir daudz ilgstošo darbinieku. Šajā igauņu kompānijā, kura plašāk pazīstama kā autentifikācijas un e-paraksta rīka Smart-ID radītāja, viņa strādā gadu. Līdz šim vadīja Latvijas filiāli, bet kopš jūlija ir visa SK biznesa attiecību vadītāja un atbild ne vairs par Latvijas tirgu vien, bet par kompānijas pakalpojumu pārdošanu jau daudz ambiciozākā mērogā.
Pastmarkas un politika
Citu profesiju kā juristus Sanita savulaik pat neapsvēra. "Tas bija skaidrs jau no brīža, kad sāku lasīt romānus, – man likās, ka advokāti, juristi ir fantastiska, romantiska profesija, ka tas ir interesanti un aizraujoši. Iestājos Latvijas Universitātē, bet tad sapratu, ka viss ir pilnīgi citādāk un ka tieslietas ir ļoti nejauka vide. Protams, tās zināšanas ir ļoti vērtīgas un ārkārtīgi palīdz visā citā, ko dari, taču strādāt tikai par juristu vai kļūt par zvērinātu advokātu – nu nē!" viņa stāsta. Jurisprudence Sanitai kļuva par lielisku karjeras pamatu – it īpaši saistībā ar autortiesību jomu, digitalizācijas procesiem, datu aizsardzību u. tml. Šādas specifikas juridiskās konsultācijas viņa šad tad sniedz joprojām, izpalīdzot paziņu un uzņēmumu lokam, kas uzticas viņas zināšanām. "Negribas šo kompetenci pazaudēt. Ļoti svarīga šāda palīdzība ir tieši IT jomā, un gan Latvijā, gan citviet ir maz juristu, kas orientējas arī tehnoloģijās. Tā ir ideāla prasmju kombinācija – vismaz šobrīd," Sanita pārliecinājusies.
Vēlāk viņa ieguva arī Executive MBA grādu RTU Rīgas Biznesa skolā (RBS). Šīs mācības aizrāva ar kvalitatīvo saturu, bet, kad tās beidzās, likās, ka kaut kā dikti pietrūkst. Sanita lūdza padomu RBS rektoram par doktorantūras izvēli un šobrīd ir IT vadības doktorante RTU, apzinoties, ka vēlas pamatā fokusēties uz šo nozari.
Līdz šādam lēmumam gan bija jānonāk pamazām. Pie darba Sanita pierada jau no 14 gadu vecuma – vecāki strādāja Latvijas pastā un vasarās iekārtoja meitu Filatēlijas daļā pie pastmarku komplektēšanas un dažādiem palīgdarbiem. "Papildus lasīju un pārdevu ogas, patika arī laukos visu ko darīt, īpaši, ja par to vēl samaksā. Man nekad nav paticis prasīt kādam naudu, būt no kāda atkarīgai," Sanita teic.
Par pirmo CV ierakstāmo darbu kļuva sabiedrisko attiecību speciālistes amats Rīgas domē, kur Sanita nokļuva, jo viņai tobrīd patika darboties politikā – pie partijas Latvijas ceļš izveidotajā Liberālo jauniešu apvienībā. "Tuvojās vēlēšanas, vajadzēja palīgus kampaņu organizēšanā." Vēlāk nāca arī Saeimas vēlēšanu kampaņa, kurā Sanita iesaistījās gan kā koordinatore, gan arī kā kandidāte. "Kamēr bija Latvijas ceļš, mani saistīja tieši tā liberālā ideoloģija, bet pēc tam vairs nelikās interesanti – kad saproti, kāda politika ir patiesībā. Vēlāk, sākot strādāt IT industrijā, kļuva arī skaidrs, ka jābūt politiski neitrālai. Tomēr jaunības aizraušanās ar politiku bija vērtīga, jo nepārtraukti bija apmācības, semināri, bija arī sadarbība ar Frīdriha Naumaņa fondu Vācijā," Sanita rezumē.
Gruzijas periods
Mācīties, daudz lasīt, izglītoties Sanitai patika arī par mārketingu, šī joma viņu ļoti interesēja. Viņas CV ir pāris epizožu mārketinga vadītājas amatā, un sevišķi patīkamas atmiņas Sanitai ir par darbu apgādā Jumava. "Skaties grāmatas, domā, vai tās pirks vai nepirks, iesaki tās izdot vai neizdot. Ja esi ieteikusi, grāmatu izdod un pēc tam arī labi pērk – tā ir ļoti laba sajūta. Tagad šī pieredze ļoti palīdz. Principā jau viss, ko dari, galarezultātā sasaucas ar mārketingu, jo pēc būtības tas jebkurā jomā nozīmē saprast, ko grib patērētāji, un nodot to izstrādātājiem," Sanita spriež.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 7. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!