Mūsu valstī šā gada trešajā ceturksnī 11,3% jeb 86,9 tūkstoši darbinieku strādāja attālināti. Tas ir par 8,2 tūkstošiem jeb 1,2 procentpunktiem vairāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā un par 6,2 tūkstošiem jeb 0,8 procentpunktiem vairāk nekā šī paša gada otrajā ceturksnī, rāda Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
"Darbu attālināti veica 56% informācijas un komunikācijas nozares darbinieku, 52,7% finanšu un apdrošināšanas jomā strādājošo, 22,8% zinātnisko un administratīvo pakalpojumu un nekustamo īpašumu jomas darbinieku, kā arī 22,1% valsts pārvaldes, aizsardzības un obligātās sociālās apdrošināšanas jomā strādājošo. Attālināti strādāja pat 3,5% izglītības nozares darbinieku," informē CSP.
"Viena no mūsu laikmeta priekšrocībām ir attālinātais darbs, ko daudzās nozarēs uz palikšanu ieviesa Covid-19 pandēmija. Mūsdienās digitalizācija paver iespēju strādāt jebkur pasaulē – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Attālinātais darbs ļauj izvēlēties jebkuru uzņēmumu jebkur pasaulē, kas iepriekš nebija iespējams, un strādāt, neizejot no savām mājām vai no omulīgas
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 1. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!