Ķīnas puse gan vēl nav apstiprinājusi iecerēta samita laiku, tomēr Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Ursulas fon der Leienas un Eiropadomes prezidenta Antoniu Koštas gatavošanās šādam braucienam uzskatāmi liecina par Briseles vēlmi pārstartēt un stabilizēt attiecības ar Pekinu. Jeb, citiem vārdiem, ņemot vērā arvien problemātiskākās attiecības ar Vašingtonu (ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju), Eiropas Savienība (ES) izdara mēģinājumu izveidot no ASV lielā mērā neatkarīgas attiecības ar Ķīnu.
Nekādu iebildumu pret šādu mēģinājumu acīmredzami nav arī Pekinai. Sji Dziņpiņs ir izteicies par nepieciešamību kopā ar ES pretimstāvēt ASV spiedienam (Trampa tarifu politikai). Paziņojot, ka tas atbilst abu pušu interesēm, kā arī nodrošina starptautisko noteikumu tālāku pastāvēšanu. ES tikmēr apspriež iespējas atcelt daļu Ķīnas precēm noteikto ierobežojumu (piemēram, ievedmuitas elektromobiļiem atcelšanu) – tas padara minēto samitu par ļoti ticamu.
Īpaši interesanta situācija šajā gadījumā savukārt ir tāpēc, ka minētās tikšanas laikā var tikt apspriesta ne tikai ekonomika, tarifi un investīcijas, bet arī jaunā ģeopolitiskā realitāte. Tostarp ietekmējot kā Briseles un Pekinas attiecības ar Vašingtonu, tā arī Pekinas un Maskavas līdzšinējo draudzību. Attiecīgi arī teorētiski nav izslēgta iespēja, ka mūs sagaida interesantas ģeopolitiskās savienības. Ja ne gluži Džordža Orvela daiļrades stilā, tad tuvā tam.
Tiesa, var arī izrādīties, ka viss minētais ir tikai spekulācijas un mēģinājumi izdarīt spiedienu uz Trampa administrāciju. Vai arī mēģinājumi "pārsēdēt" ASV republikāņus, cerot uz demokrātu atgriešanos. Par to ļauj domāt, piemēram, panika, kādu ir sacēlusi virkne Eiropas ekspertu un mediju, paredzot pilnīgu Eiropas rūpniecības katastrofu gadījumā, ja pāri tās tirgiem gāzīsies Ķīnas preču devītais vilnis. Savukārt vairāki ar Ķīnas komunistisko partiju saistīti izdevumi ir paspējuši norādīt, ka attiecību ar Krieviju pasliktināšanās nozīmēs papildu ekonomiskās problēmas, jo Krievijas resursu piegādes ir vitāli nozīmīgas uzreiz vairākiem Ķīnas reģioniem.
Attiecīgi arī jautājums par to, kurš, ar ko un pret ko draudzēsies ģeopolitiski, paliek atklāts, taču mēģinājums jebkurā gadījumā ir interesants, uzmanības vērts un var arī novest pie ļoti tālejošām sekām. 5