Runa ir par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas dueli ar Indriķi Muižnieku, kuru pēc Šuplinskas uzstājīgas iniciatīvas valdība neapstiprināja LU rektora amatā, un tieslietu ministra Jāņa Bordāna dueli ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, kuru Bordāns ļoti vēlas dabūt ārā no ģenerālprokurora krēsla. Abos gadījumos pirmajā periodā ministri ir zaudētāju lomās.
Protams, vēl pāragri priecāties viņu "pretiniekiem", taču šajā kontekstā spilgti izpaužas JKP pozīcijas demonstrēšana, ko var uzskatīt par atklātu šantāžu gan pret premjeru Krišjāni Kariņu, gan koalīciju kopumā. Diez vai savādāk var saprast sarunā ar aģentūru LETA Bordāna izteikto brīdinājumu valdības partneriem: "Ja koalīcijas partneri prasīs ministres demisiju, šī valdība beigs pastāvēt." Šis Bordāna drauds izskanēja dienu pēc tam, kad Valsts prezidents un premjers kopīgā preses konferencē skaidri norādīja, ka tiesas lēmums apturēt valdības lēmumu par Muižnieku nebūs iemesls ministres demisijas prasīšanai.
Tikpat emocionāla bija arī Bordāna reakcija uz Augstākās tiesas (AT) senatores paziņoto, ka viņa nav konstatējusi pamatu ģenerālprokurora atlaišanai. Tomēr tieslietu ministra mundiera valkātājam nepiedien publiski paust netiešus mājienus, ka šāds senatores secinājums būtu jebkādā veidā saistāms ar iespējamu ietekmi no AT priekšsēdētāja puses. "Pārbaudes rezultāts jāvērtē kontekstā ar faktu, ka AT priekšsēdētājs jau pirms pārbaudes uzsākšanas bija paziņojis, ka nesaskata pamatu pārbaudei par ģenerālprokurora atlaišanas pamata esamības izvērtēšanu. Šāda AT priekšsēdētāja rīcība var atstāt iespaidu gan uz tiesnesi, kuram vēlāk tomēr jāvērtē ģenerālprokurora atlaišanas pamata esamība, gan uz AT plēnumu, kam jāsniedz par to atzinums," LETA pauda Bordāns. Vienlaikus gan jāatzīst, ka arī Kalnmeiers nepalika atbildi parādā. No viņa paustā intervijā LTV izriet, ka Bordāns esot samelojies par ģenerālprokurora tikšanos ar AT priekšsēdētāju pārbaudes sakarā – izteikt nepatiesus apgalvojumus Bordānam acīmredzot esot raksturīgi, turklāt ministrs ne pārāk labi orientējoties likumos.
Šķiet, JKP šobrīd piedzīvo nopietnu politisku krīzi un pamazām sāk saprast, ka viņu ietekme tomēr nesniedzas tik tālu, cik paši bija iedomājušies. Taču skaidrs, ka pati JKP negrasās izstāties no koalīcijas, tādējādi parakstot sev politisko nāves spriedumu. Tādēļ jūtams, ka "koalīcijas huligāns" dara visu, lai pārējie "biedri" viņus vienkārši izmestu, tādējādi vismaz nodrošinot JKP politiskā cietēja lomu.
JKP ir noziedzīga
rūgtā patiesība
viedoklis