Negatīvā aspektā pārsteidza tas, ka, pilnībā vai daļēji aizliedzot strādāt dažādām jomām, vienlaikus ar aizliegumiem nesekoja vienkārši pieejami dīkstāves pabalsti. Var saprast, ka tie atbalsta mehānismi, kas ir paredzēti uzņēmumiem biznesa turpināšanai, netiek piešķirti bez pamatīga izvērtējuma, taču tiem pabalstiem, kas cilvēkiem, kuriem aizliegts strādāt, nepieciešami izdzīvošanai, jau pērn pavasarī pirmās ārkārtējās situācijas laikā bija jābūt gan viegli pieejamiem, gan izdzīvošanai atbilstošā apjomā.
Tas, ka Jaunā Vienotība (JV) izmantoja Covid-19 pandēmiju, lai aktualizētu finanšu ministra Jāņa Reira seno ideju par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu reformu, bija ļoti nepatīkams pārsteigums, kas atklāja politiskās elites cinismu. Pēc būtības finanšu ministra ideja ir pareiza, par to šaubu nav, bet ne jau cilvēki, kuriem pēkšņi tika aizliegts strādāt un kuri turklāt šādu aizliegumu piedzīvoja pirmo reizi mūžā, bija tie, ko politiskajai elitei vajadzēja mocīt, atstājot gandrīz bez iztikas līdzekļiem
Otrs negatīvais pārsteigums bija tās pašas JV centieni nodokļu reformu īstenot tieši krīzes laikā. 2020. gada nogalē RīgaTV24 raidījumā Kur tas suns aprakts? pieredzējušais un neapšaubāmi inteliģentais JV politiķis Ainars Latkovskis pauda, ka nodokļu reformu nevar atlikt, jo, tuvāk nākot vēlēšanām, vērienīgas reformas neīsteno.
Covid-19 krīzi nodokļu reformas virzītāji laikam vispār nav pamanījuši! Šāda atrautība no realitātes pašai JV var sagādāt nepatīkamu pārsteigumu nākamajās vēlēšanās.
Vēl viens nepatīkamais pārsteigums bija tāds, ka protestētāji, kuri pretendē būt opozīcijā valdībai, vismaz pagaidām nav radījuši iespaidu par pietiekamu politisko briedumu, lai prastu ne tikai klaigāt, bet arī uzņemties atbildību un strādāt veiksmīgāk par valdošo koalīciju.
Savukārt patīkami 2020. gadā pārsteidza daudzu kultūras projektu un uzņēmumu pielāgošanās prasme – sākot no virtuālām mākslinieciskajām izpausmēm līdz ēdienu un dažādu preču piegādes servisiem, no vietējā tūrisma attīstības līdz starptautiskajai sadarbībai tiešsaistē.
Dati par Latvijas ekonomikas situāciju šobrīd, 2021. gada sākumā, ir kopumā labi, un tā tas ir, pateicoties ne jau augstprātīgajai politiskajai elitei vai manipulējošiem protestētājiem, bet gan visiem tiem cilvēkiem, kuri ir pratuši pielāgoties un turpina darboties.