Levits uzsvēra, ka Saeima ir atbildīga par naudas sadali. "Valsts prezidents rūpīgi pārbaudīs jautājumu attiecībā par budžeta likuma parakstīšanu, bet mana prasība būtu, lai saved kārtībā medicīnas finansēšanas likuma atbilstību valsts budžeta likumam."
"Mums ir izstrādājies zināms bezatbildības mehānisms. Budžeta likumā ir noteikts kādi ir izdevumi un kur mēs ņemsim naudu, lai finansētu izdevumus. Mums ir iegājusies "neprakse" no zila gaisa pieņemt dažādus likumus, kas paredz dažādu finansējumu. Tieši šādi ir pieņemts likums par medicīnas finansēšanu," norādīja prezidents.
Prezidents uzsvēra, ka, pēc viņa domām, "šāda prakse ir nepieņemama", jo paredz solījumus, kuri vēlāk pildīti netiek. Viņš uzsvēra, ka, lai gan prakse nav raksturīga tikai pašreizējai valdībai, tā tiek turpināta.
Viņš uzsvēra, ka Veselības aprūpes finansēšanas likuma grozīšana būtu laba mācība, lai izbeigtu radušos praksi.
Levits atgādināja, ka solījumus nevar nepildīt. "Te kumulatīvi darbojas bezrūpība un bezatbildība ar muļķību. Beigās man jāsaka, ka tauta ir apmuļķota," savu viedokli pauda prezidents. Viņš arī norādīja, ka mediķu neapmierinātība ir saprotama.
Prezidents atklāja, ka, pēc viņa domām, Latvijā visvairāk trūkst solidaritātes. "Lai valsts varētu attīstīties, katrs varētu dzīvot labāk, mums ir jābūt solidārākiem gan likumdošanā, gan individuālajā dzīvē. Tā ir atslēga mūsu labklājībai," norādīja Levits. Prezidents arī uzsvēra, ka, lai Latvija nonāktu līdzīgā līmenī ar Ziemeļvalstīm, "mums ir jābūt solidārākiem ."
Levits norādīja, ka Latvijā ir "ļoti nevienlīdzīga sabiedrība", minot, ka ir "neliela sabiedrības daļa, kura dzīvo ļoti labi, un liela sabiedrības daļa, kura dzīvo trūcībā." Pēc prezidenta domām, sociālajai sistēmai būtu jāpievērš lielāka uzmanība, lai mazinātu plaisu, kas radusies starp dažādām sabiedrības grupām. Viņš arī norādīja, ka solidaritāte nozīmētu būt ar mieru maksāt lielākus nodokļus, lai "[naudu] izdalītu tiem, kuriem iet sliktāk".
Valdībai ir jāatkāpjas!
Kāpēc man ir jāpilda likumi?
Helia