Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (49) par ideālo izglītības sistēmu Latvijā, sunīšanas un investēšanas secību, par to, kā kovids nokāva kompetenču izglītību un kurš vainīgs, ka skolēni neprot lasīt.
Jaunā kino producente un festivāla RojaL organizatore Dārta Krāsone (22) par
uzaugšanu filmēšanas laukumā, kino kā uzskatu paušanas vietu un vēlmi izdzīvot visu.
Politologs Filips Rajevskis par to, kāpēc ātrāk par augustu nekas Rīgā un valdībā nemainīsies, kas jādara, lai pārvarētu stagnāciju valstī, un par algu paaugstināšanu kā stabilizējošu faktoru.
Tas lepnums un spīts ir mums asinīs paaudžu paaudzēs, tāpēc zinājām, ka pratīsim
sevi aizstāvēt, atbildot uz jautājumu par
Ukrainas cīņassparu, saka folkloras grupas
Joryj Kłoc līderis Antons Vognedars Lubijs.
Grāmatas Rīgas nākotnes vēsture autors Jānis Lejnieks par to, kuru vajadzētu
aicināt par Latvijas galvaspilsētas mēru, par Namplēša ordeņa kavalieriem,
vāciešu atgriešanos un par to, kas būtu ceļams okupekļa vietā
Latvijas Dabas fonda jaunā direktore Vita Anda Tērauda par to, kā panākt, lai
dabas ekspertus sadzird politikas veidotāji, par valsts vieglprātīgo attieksmi pret vēja
parku attīstīšanas noteikumiem un par gaidāmo precedentu Satversmes tiesā.
Folkloras pētniece Sanita Reinsone par to, ko Jāņu sakarā nesaprot ārzemnieki,
par garlaicīgās dzīves skaistumu un par to, kas notiks, ja Daugavas hesi ies pušu.
Finanšu ministrs un partijas Vienotība priekšsēdētājs Arvils Ašeradens par
caurajām akām budžeta izdevumos, runām par viņu kā nākamo premjeru un par
to, kāpēc cita koalīcija netika veidota uzreiz.
Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens par Edgara Rinkēviča ievēlēšanas veida konsekvencēm, krīvu krīviem Latvijas partijās un par to, kad būs jauna valdības koalīcija.
To darot, viņš vienkārši kļūst labāks cilvēks, par amatierkolektīvu dalībniekiem saka Vispārējo XXVII Latvijas dziesmu un XVII deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns (56) un dalās gan pārdomās par veiksmēm un klupieniem svētku organizēšanā, gan atmiņās par savu pirmo solo kopā ar kopkori.
"Ja gribi stiprināt valsti, stiprini kultūru!" saka Latgales vēstniecības Gors vadītāja Diāna Zirniņa (42). Viņa par to pārliecinājusies, vadot šo koncertnamu, kas pirms desmit gadiem vēra durvis kā pati pirmā reģionālā koncertzāle Latvijā.
Klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa par Jēkabpils traģēdijas tipiskumu, par to, cik daudz sabiedrība uzzina par vardarbību ģimenē, un par to, vai iespējams vienoties par laimi.
Dienas mūzikas recenzente Inese Lūsiņa (65) par aizliegumu spēlēt rokgrupā, sajūtām, uzzinot par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu, un par ideālo Latviju.
Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis par to, kāpēc karš Ukrainā var būt ilgs, kas jāgaida no Valsts prezidenta un ko nozīmē Makrona izteikumi.
Filmas Viss būs labi režisors Staņislavs Tokalovs (36) par to, vai tiešām viss būs labi, par konteksta nepieciešamību, attiecībām ar 9. maiju un par to, kuras paaudzes cilvēkus vajag pētīt vispirms.
Ornitologs un ornitologu arhīvu kopējs Ruslans Matrozis par putnu būrīšu likšanas 150 gadu jubileju Latvijā, dzimumu proporcijas maiņu putnu vērotāju ekskursijās un par to, kuru putnu viņš Latvijā gribētu ieraudzīt.
Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks (69) par fakultāšu skaita samazināšanu, dzīvības nenovēršamību, raganu medībām un mākslīgo intelektu.