Nobela komitejas lēmums cildināt mākslīgo intelektu veselās divās disciplīnās aktualizējis jautājumu, cik ilgi cilvēki spēs sacensties prāta spējās ar mašīnām.
Nobela prēmiju ķīmijā trešdien saņēma amerikāņi Deivids Beikers un Džons Džampers, kā arī brits Demiss Hasabiss par darbu proteīnu struktūras prognozēšanā, izmantojot mākslīgo intelektu.
Šī gada Nobela prēmija fizikā piešķirta ASV zinātniekam Džonam Hopfīldam un viņa britu-kanādiešu kolēģim Džefrijam Hintonam par atklājumiem, kas padarījuši iespējamu mašīnmācīšanos, otrdien paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.
Šī gada Nobela prēmija medicīnā piešķirta ASV zinātniekiem Viktoram Embrosam un Gerijam Ravkanam par mikroribonukleīnskābju atklāšanu un to lomu gēnu regulācijā, paziņojusi Nobela prēmiju žūrija.
Vai zīdītāji spēj elpot caur anālo atveri? Kā beigtas foreles peldēšanas īpatnības atšķiras no dzīvas zivs uzvedības? Ar kuru pusi uz augšu, visticamāk, nokritīs gaisā pamesta monēta? Uz šiem un citiem jautājumiem ar saviem pētījumiem atbildējuši šāgada Ig Nobel balvu ieguvēji. Tās sadalītas ierasti jautrā atmosfērā vienā no lielākajām Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta auditorijām un saskaņā ar organizētāju devīzi tiek piešķirtas par zinātniskiem pētījumiem, kas "sākumā izraisa smieklus, bet pēcāk liek aizdomāties".
Izdevniecība Latvijas Mediji laidusi klajā zviedru rakstnieces un žurnālistes Ingrīdas Karlbergas sarakstīto Alfrēda Nobela biogrāfiju Nobels, informēja izdevniecībā.
Nobela prēmija ekonomikā pirmdien tika piešķirta amerikāņu ekonomistei Klaudijai Goldinai par pētījumiem, kas palīdzējuši izprast sieviešu lomu darba tirgū, pirmdien paziņoja Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.
Nobela prēmija literatūrā šogad piešķirta Norvēģijas dramaturgam Junam Fosem, kura lugas ir starp visvairāk iestudētajiem mūsdienu autoru darbiem Eiropā, ceturtdien paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.