Stāsts par zirgiem Kurzemes-Zemgales hercogistē (1562–1795) vēsta gan par smagu darbu, gan par greznību. Ikdienā zirgu spēks balstīja muižu iztikšanu, zemes apstrādi, pilsētu izaugsmi un pārvietošanos. Taču dokumentēts un līdz mūsdienām labāk saglabājies ir otrs, ekstravagantais stāsts par tīrasiņu zirgu audzēšanu Ernsta Johana Bīrona (1690–1772) laikā. Panākumi zirgkopībā apliecināja to īpašnieka statusu un labklājību, un majestātiskie zirgi kuplināja galma ceremonijas, izklaides,izjādes un bija vērtīga dāvana draugiem un labvēļiem. Lai gan zirgi bija svarīgi arī Ketleru dinastijas valdīšanas laikā (1562–1737), tieši hercoga Ernsta Johana Bīrona personiskās intereses un aizraušanās dēļ Kurzemes-Zemgales hercogiste apkārtējos galmos bija pazīstama ar lielisko zirgkopību.
Izstādē iekļautajās sešās telpiskajās stacijās var uzzināt dažādus interesantus faktus par staļļiem un ķēvnīcām, to, cik darbinieku strādāja hercoga lielajos staļļos Jelgavā, kādi bija staļļi hercogu Ernsta Johana un Pētera laikā, kādas rases zirgi hercogam piederēja, kādas bija zirgu audzēšanas un pavairošanas tradīcijas, kāda loma bija zirgiem dažādās galma ceremonijās un izpriecās. Uz izstādes stendiem atainoti lielformāta attēli atbilstoši apskatītajām tēmām. Izstādes veidošanas laikā Rundāles pils muzejs ieguva vērtīgu un līdz šim muzeja krājumā nebijušu priekšmetu – 19. gs. sākuma karieti, kas lieliski sasaucās ar muzejam aktuālo tēmu. Krājuma priekšmetu Rundāles pils muzejam pēc abpusējas vienošanās nodeva Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs.
Izstāde Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē veidota kā ceļojošā izstāde, kas var būt lielisks papildinājums iespaidu un uzziņas ieguvei kādā citā Latvijas muzejā.
Izstādes kuratore ir Rundāles pils muzeja direktore Dr. art. Laura Lūse.