Kā ziņots, ņemot vērā faktisko ledus stāvokli, kā arī hidrometeoroloģiskās prognozes, Jūrmalas pašvaldības Civilās aizsardzības komisija 12.aprīlī aizliedza atrasties uz ledus Lielupē un Rīgas jūras līcī, jo uz ledus noteikts paaugstinātas bīstamības stāvoklis.
Jūrmalas pludmales glābšanas stacijās ziemas sezonā dežurē pašvaldības policijas glābšanas dienesta uz ūdeņiem darbinieki. Viņi pārrauga jūras līča piekrasti un gan ar sirēnām, gan skaļruņu palīdzību brīdina cilvēkus, ja tie dodas jūrā uz ledus. Glābšanas stacijās tiek veikta arī videonovērošana.
Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Būmane pastāstīja, ka pārsvarā iedzīvotāji ievēro aizliegumu atrasties uz ledus. Rīkojums ir tapis, diendienā sekojot faktiskajam ledus stāvoklim un prognozēm.
Jūrmalas pašvaldības atbildīgās amatpersonas aizliegumu atrasties uz ledus izdevušas, ievērojot makšķernieku asociācijas un kluba pārstāvju lūgumu nevairot absurdus aizliegumus, bet izdot aizliedzošu rīkojumu, kad situācija uz ledus reāli kļūst bīstama.
Signāls, ka bīstamība ir reāla, bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku izglābtais makšķernieks, kas piektdien, 12.aprīlī, ap pusdienlaiku bija ielūzis ledū līdz padusēm pie dzelzceļa tilta un pats nespēja izkļūt krastā.
Pašvaldības policija pastāvīgi patrulē gar Lielupi un brīdina cilvēkus, kas atrodas uz ledus, ka tas ir aizliegts. Tādējādi divarpus dienu laikā 173 cilvēki ir aizraidīti no Lielupes ledus.
Par aizlieguma neievērošanu pašvaldības noteikumi paredz naudas sodu līdz 30 latiem, taču tas pagaidām nevienam nav piemērots.