U.Augulis pēc sēdes minēja, ka Labklājības ministrija rosina noteikt pabalstu griestus. Aģentūra BNS vēsta, ka gadījumā, ja pabalsts pārsniegs griestus, iedzīvotājs saņems likumā
noteikto maksimālo summu un pusi no pārsniegtā pabalsta apmēra. Patlaban
tiek apsvērts piedāvājums noteikt sociālo pabalstu griestus 350 latu
apmērā. Tas gan pagaidām esot tikai piedāvājums, par ko valdībai vēl būs
jādiskutē, uzsver U. Augulis.
Jau vēstīts, ka sociālās aizsardzības jomai paredzēts summas ziņā vislielākais grieziens — par 93 miljoniem latu. Lai gan procentuāli samazinājums ir tikai par 6%, absolūtos skaitļos samazinājums ir liels, jo liels ir arī šai funkcijai atvēlētais finansējums.
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcija izplatījusi paziņojumu, ka ir nepieļaujami krīzes situācijā ierobežot budžeta tēriņus uz sociālās aizsardzības rēķina. "Budžeta samazinājums sociālajai aizsardzībai 92,6 miljonu apmērā, kā tas paredzēts iepriekšējā valdības lēmumā, tiešā veidā skars lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju. Šādu samazinājumu nav iespējams veikt bez sociālo pabalstu, tai skaitā, vecāku pabalsta, maternitātes pabalsta, bezdarbnieku pabalsta un slimības pabalsta, būtiskas ierobežošanas vai atcelšanas un, iespējams, bez pensiju samazināšanas," secina ZZS. Tāpēc tā nevarēs atbalstīt šādu budžeta projektu.
Premjers Valdis Dombrovskis norāda, ka šobrīd jāturpina diskusijas, vai iespējams ietaupījums pašas LM izdevumos, vai arī nepieciešams samazinājumu pārdalīt kādām citām nozarēm. Konkrētos priekšlikumus viņš vēl nenosauca.
Savukārt Tautas partijas līderis iekšlietu minsitrs Mareks Segliņš ZZS paziņojumu vērtē kā “tipiski politisku paziņojumu”. Runājot par TP pozīciju šajā jautājumā, viņš minēja, ka vispirms ir jāturpina darbs pie budžeta veidošanas un tikai tad partija varēs formulēt savu viedokli par samazinājumu sociālajā budžetā.
(papildināta 2. rindkopa)