Mēs lūdzām arī Rīgas domes vicemēru Andri Ameriku uzdot jums vienu jautājumu. Viņš vaicā: tauta vēlas zināt, cik maksā rokas pulkstenis, kas redzams uz jūsu rokas reklāmas avīzē?
Es neatceros. Tas pulkstenis man ir kopš 2007. gada, un tā ir dāvana.
Pirms mēneša teicāt, ka viens iegūsiet vairākumu domē un ar valdības partijām nevarat sadarboties. Vērojumi liecina, ka jums ikdienā ir diezgan draudzīgas attiecības ar Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības sarakstu līderiem. Vai kaut kas ir mainījies?
Man nav sadarbības pieredzes ar valdības partijām. Paskatīsimies, vai mums izdosies kopā nogāzt pašreizējo Rīgas vadību. Ja mums izdosies kopā to izdarīt, ceru, ka mums izdosies arī kopā strādāt.
Jūs līdz šim dzīvojāt Mārupes novadā. Tagad esat pārcēlies uz Rīgu. Kurā rajonā dzīvojat?
Esmu deklarējies Rīgā un maksāšu nodokļus Rīgā. Dzīvoju Ķengaragā, kur esmu pavadījis bērnību.
Cik ilgi tur plānojat dzīvot?
Kamēr es būšu Rīgas mērs Bondars.
Vai jūs apmierina tā vide, kāda ir Ķengaragā?
Ja jūs redzētu sociālajos tīklos mūsu video, daļa ir filmēta tieši tur. Pēdējos 30 gadus tur uzlabojumi nekādi nav bijuši. Agrāk tur bija soliņi, kur piesēst, smilšu kastes. Tagad tur nekā nav, bērniem nav, kur rotaļāties. Pagalmā mēs toreiz spēlējām futbolu, bet tagad tur zāle ir saaugusi kušķiem.
Priekšvēlēšanu programmā solāt Rīgā uzcelt muzeju un koncertzāli. Kādu muzeju? Kur tas būs?
Runa ir par XX gadsimta otrās puses mākslas muzeju. Mums ir Džemma Skulme, Kristaps, Kaspars un Vija Zariņi… Tā varētu saukt un saukt. Viņi ir radījuši fantastisku mākslu, bet nav eksponēti Rīgas mākslas kultūrvēsturiskajā telpā. Ir dažas domas, kur tas varētu būt. Nav jābūvē jauna ēka. Tas ir pirmo simt dienu jautājums.
Kandidātu sarakstā ar 21. numuru ir Tālis Biezais (Valsts ieņēmumu dienesta vecākais muitas eksperts – red.). Pastāstiet par šo kandidātu.
Tālis Biezais strādā Valsts ieņēmumu dienestā, muitā. Viņš kādu laiku ir nodzīvojis Spānijā. Viņa darbība bija saistīta ar nekustamajiem īpašumiem, un viņš ir redzējis to pilsētvidi. Tālis ir atgriezies Latvijā un vēlas padarīt šo pilsētu labāku.
Jūs par visiem kandidātiem esat tik labi informēts?
Jāatzīst, ka mēs ar Juri Pūci individuāli intervējām visus kandidātus. Jūs trāpījāt uz kandidātu, kuru intervēju es.
Cik gadu Nils Ušakovs vada Rīgas domi? Kurš pirms tam bija Rīgas mērs?
Kopš 2009. gada. Pirms tam bija Jānis Birks.
Cik Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību jums ir zināmas? (Ir 13 – red.)
Aptuveni trīsdesmit. Ir dažādi cipari. Viņi saka, ka ir padsmit, bet vēl jau ir SIA Getliņi Eko, kur pašvaldībai pieder 97%, Rīgas siltums, kur pašvaldībai ir 49% akciju. Un tad vēl šīm pašvaldības kapitālsabiedrībām pieder daļas kādā citā kapitālsabiedrībā.
Ja jūs dzīvotu Upes ielā un uzzinātu, ka šo ielu plānots pārdēvēt par Invalīdu ielu. Kā jūs reaģētu? Pavasarī bija diskusija par to.
Tas ir vistiešākajā veidā apkaimes iedzīvotāju jautājums. Rīgas mēram nav ko jaukties apkaimes iedzīvotāju jautājumos.
Kurā maršrutā kursē 10. tramvajs? (Centrāltirgus–Bišumuiža – red.)
Garām Ziepniekkalnam uz Bišumuižu. Tas iet gar Bērnu slimnīcu pa Vienības gatvi.
Kurā maršrutā kursē 14. trolejbuss? (Esplanāde–Mežciems – red.)
Es nezinu, bet varētu būt uz Biķernieku ielas pusi. Es braucu ar 27. trolejbusu.
Kurā gadā Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta? (2014. gadā – red.)
Vai nu 2014. gadā, vai 2015. gadā.
Kad šogad notiks Rīgas pilsētas svētki? (Augustā – red.)
Tie notiek augustā. Bijušais mērs Andris Ārgalis tos iedibināja, lai varētu svinēt savu dzimšanas dienu.
Cik maksā biļete sabiedriskajā transportā? (1,15 eiro, pie vadītāja – 2 eiro – red.)
Ja pērk Narvesen kioskā, tad 1,15 eiro, bet, ja pie vadītāja, tad divi eiro.
Maija sākumā pēc Rīgas domes opozīcijas ierosinājuma tika sasaukta ārkārtas sēde. Par kādu jautājumu un cikos tā notika?
Tā notika astoņos vakarā. Es neatceros, par kādu jautājumu.
Ko vajadzētu darīt, lai valdošā koalīcija ar opozīciju rēķinātos?
Jebkurš Saeimas un pašvaldības deputāts pārstāv kādu sabiedrības daļu. Viņam ir tiesības būt uzklausītam. Būtiski, lai arī sadzird, ko viņi saka.
Kāds iespaids jums ir par gājēju tuneli, pa kuru no Vecrīgas var nokļūt uz autoostu?
Tas ir tunelis, kas sākas tajā vietā, kur agrāk bija kafejnīca Kamielis? Esmu gājis. Tur kāds ubago, kāds spēlē mūziku. Tās tirdzniecības būdiņas… Nu jā, tas tunelis neatstāj labu iespaidu, tur nav modernas pilsētas iezīmju.
Ko varētu darīt, lai iespaids būtu labāks?
Ar krāsu un gaismas palīdzību jebkuru vietu var padarīt labāku. Ja nokrāso gaišākos toņos, tas ceļ uz augšu.
Kur jūs vēlētos šogad būt Līgo vakarā?
Es ļoti ceru, ka man būs Jāņi. Man vēl nav zināms, kas notiks pēc vēlēšanām – vai būs vēl vecais mērs, vai būs jau mērs Bondars. Taču Jāņus var svinēt arī apkaimēs. Nav cilvēki jāsadzen Rīgas centrā. Jāņi nav Dziesmu svētki. Apkaimēs arī ir jārada svētki, bet šogad vēl mēs to nevarēsim izdarīt.
Ar ko jums saistās Rīga?
Tā ir bērnības gadu vieta, te esmu ieguvis savu sākotnējo izglītību. Rīga ir tā vieta, kur esmu licis pamatus tam, kas es esmu.
Intervijas ar citiem Rīgas mēra amata kandidātiem varēs lasīt šajā un turpmākajos laikraksta Diena numuros tādā secībā, kādā tiks kārtotas viņu pārstāvēto partiju vēlēšanu zīmes, kas tika noteikts izlozē. Izņēmums būs saruna ar Rīgas vicemēru Ameriku, kurš pēdējais atbildēs uz partiju jautājumiem.
Smējējs
Juris
aa