Aigars Freimanis, Latvijas faktu direktors
Tas ļoti skaidri liecina par iekšpartejisko situāciju Saskaņas centrā. Ušakova nevēlēšanās kļūt par mēru apstiprina aizdomas, ka viņa rokās nav to varas resursu, kādiem partijas priekšsēdētājam vajadzētu būt. Otrs iemesls izriet no jau minētā. Ušakovam kā Rīgas mēram būtu jākomandē savi partijas biedri, kuri diez vai viņu uzskata par pilnvērtīgu līderi, viņam būtu jākomandē Šlesers un tas diez vai ir iespējams, kā arī problēmu loks skartu tik daudz tēmu un lauku, kuros Ušakovs ir nekompetents. Te var uzteikt Ušakovu par savu iespēju novērtēšanu.
Neuzskatu, ka SC vēlētāji būtu vīlušies uzzinot, ka mēra krēslu Ušakovs atdos bez cīņas. Aptaujās par labāko mēra kandidātu Ušakovs savā partijā nebija kā pats mīlētākais. Visur vīdēja arī Sergeja Dolgopolova vārds. Ja vienā veidojumā ir vairāki konkurenti, tad lai saglabātu stabilitāti, iespējams, labāk mēra krēslu atdot kādam no malas. Tuvākais no malas ir Šlesers.
Skatoties tālāk uz Saeimas vēlēšanās, kas notiks pēc diviem gadiem, iespējams, ka tas ir SC rafinēts solis – palikt ēnā sociāli smagajā situācijā. Lai Šlesers ir priekšplānā, viņš ir mērs. Turklāt SC elektorāts ir pieradis būt opozīcijā. Labāk varā ienākt maziem solīšiem.
Vladislavs Andrejevs, TV5 Ziņu dienesta galvenais redaktors
Jautājums par Aināru Šleseru kā Rīgas mēru ir gandrīz izlemts. Taču vēlētājiem ir jāparāda, ka notiek sarunas par labāko variantu un tāpēc loģiski, ka Nils Ušakovs nevēlas jau vēlēšanu otrajā dienā pateikt vēlētājiem - paldies, ka balsojāt, bet mērs būs Šlesers. Godīgi pret vēlētājiem būtu, ja mērs būtu Ušakovs, kaut gan nezinu, vai tas būtu labākais variants Rīgai. Dolgopolovam ir pat lielākas izredzes kļūt par mēru nekā Ušakovam. Ušakovs vēlas kļūt par mēru, tikai ne no viņa viena viss atkarīgs. Šlesera ietekme uz Saskaņas centra vadība ir lielāka nekā Ušakova ietekme uz visiem pārējiem.
Juris Rozenvalds, politologs
Saskaņas centrs ir guvis uz pusi vairāk balsu nekā LPP/LC, tāpēc ir jārunā par to, kas partijai ir jādara. Ja Ušakovs atdos Rīgas mēra krēslu, tas varētu nozīmēt Saskaņas cetra kā vienota spēka beigas. Partijai, kas saņēmusi trešo daļu vēlētāju uzticības, ir jābūt spējīgai vadīt Rīgas domi. Sasaņas centram varētu būt problēmas ar vadīšanu, jo tam ir mazāka pieredze nekā LPP/LC augstākajos varas ešalonos, bet tādā gadījumā koalīcijā varētu iesaistīt Jauno laiku, kas palīdzētu Saskaņas centram pieskatīt un oponēt buldozerisma tendences Rīgas domē.
Šobrīd izpaužas Saskaņas centra neviendabīgums. Tas ir vairāku partiju sakopojums, līdz ar to nozīme ir tam, kuru partiju līderi no sarakstiem ir ievēlēti. Viena daļa sliecas uz sadarbību ar LPP/LC, otrai daļai ir svarīgāka patstāvība. Tās ir spēles par to, kurš, ko un kā. Pašreiz Saskaņas centram ir izšķirošs brīdis – vai tas nostiprināsies Latvijas politiskajā ainavā kā spēks, kas ir gatavs uzņemties atbildību, vai tas būs spēks, kas ir gatavs tikai piedziedāt citiem politiskajiem spēkiem.
(papildināta ar J.Rozenvalda komentāru)