„Aizlieguma attiecināšana uz banku, kas jau šobrīd saņem valsts atbalstu, ir loģisks solis, kas, nepārkāpjot tiesiskuma principus, vērsts uz valsts un sabiedrības interešu aizsardzību, jo ir absurdi, ka valsts izglābtas privātbankas bijušie īpašnieki ilgstoši turpina gūt finansiālus labumus no bankas,” uzskata Latkovskis.
Jau ziņojām par diskusijām Saeimas Budžeta komisijā, kurā tika apšaubīts Finanšu ministrijas ierosinājums likumdošanas izmaiņas piemērot ar atpakaļejošu spēku. Grozījumi paredz, ka valsts atbalstu saņēmušām bankām laika posmā no lēmuma pieņemšanas par valsts atbalsta piešķiršanu līdz atbalsta sniegšanas izbeigšanas dienai ir aizliegts izmaksāt saskaņā ar pakārtotajām saistībām aizdotos līdzekļus, kā arī aprēķināt, uzkrāt un izmaksāt par tām procentus un cita veida atlīdzību.
Deputātiem radās šaubas, vai ieviešot šādas normas ar atpakaļejošu datumu, tiks ievērots tiesiskās paļāvības princips, turklāt tādā gadījumā Karginam un Krasovickim vajadzētu valstij atmaksāt tiem samaksātos procentus par subordinēto aizdevumu "Parex bankas" kapitālam, kas turklāt būšot sarežģīts juridisks process.
Iepriekš Finanšu ministrijas pārstāve
Diāna Krampe Dienai uzsvēra, ka komisija pārejas noteikumus, kuri ļautu
ierobežot procentu maksājumu izmaksu bijušajiem Parex bankas akcionāriem,
Saeimas komisija ir noraidījusi, tāpēc FM tos vairs nevirzīs. "Mēs neredzam
iespēju šos priekšlikumus pilnveidot. Atzinumā norādījām riskus, kas
varētu būt saistīti ar tiesiskumu, bet neuzskatām, ka tas būtu
prettiesisks risinājums," teic D. Krampe.