Premjers jau tagad dara visu, kas likumā paredzēts: aicinājis atjaunot biroja darbību, atcēlis Vilnīša rīkojumu par reģionālās grupas izveividi, kas ir pretlikumīgs un nav vēsrsts uz biroja efektīvu darbu,” skaidro A. Loskutovs. Lai panāktu N. Vilnīša atcelšanu, ministru prezidentam jāizveido komisija, kas izvērtētu biroja vadītāja atbildību amatam. Komisijas izveidei vajadzīgs tiesisks pamats, kura pašlaik nav, norāda A. Loskutovs. Par komisijas vadītāju nozīmē ģenerālprokuroru. Komisijas slēdziens tālāk nonāk izskatīšanai Ministru kabinetā, par to nobalso un visbeidzot – par KNAB priekšnieka atbrīvošanu lemj Saeima. A. Loskutovs atgādina, ka procedūra kopumā ir pietiekami gara un N. Vilnīti nebūs iespējams atbrīvot pāris dienās. “Birojam pēc iespējas ātrāk jāatgriežas normālā darba režīmā,” domā A, Loskutovs.A. Loskutovs norāda, ka šīs pārbaudes rezultāti varētu būt par pamatu, lai organizētu minēto komisiju ar ģenerālprokuroru priekšgalā, kas izvērtēs, vai N. Vilnītis atbilst amatam, ņemot vērā jau izvētītās darbinieku sūdzības. Pats N. Vilnītis jau publiski paudis, ka atkāpties no amata negrasās un vaino ministru prezidentu politiskā spiediena izdarīšanā. Savukārt V. Dombrivskis izteicies, ka pagaidīs prokuratūras secinājumus un tikai tad ierosinās izveidot komisiju, kas pārbauidīt N. Vilnīša atbilsību amatam.
Politologs Valts Kalniņš uzsver, ka N. Vilnīša liktenis ir atkarīgs no Saeimas balsojuma.
""Vienotība", visticamāk, nobalsos par viņa atcelšanu no amata, savukārt Zaļajiem zemniekiem varētu būt ērti, ka KNAB lēnām izirst. Tāpēc iespējams, Saeima par N. Vilnīša atcelšanu nemaz nenobalso un viņš paliks amatā," norāda politologs.
V. Kalniņš pašreizējo KNAB darbu raksturo kā apmierinošu stagnāciju. Ātrākais, kad N. Vilnīti varētu atcelt, ir divas - trīs nedēļas, bet tikai pie asptākļiem, ja viss norit necerēti gludi.