Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir sagatavojusi arī jaunu vēlētāju reģistra likumprojektu, sēdē informēja pārvaldes pārstāvis Uldis Apsītis. Ja projektu vispirms skata valdībā, jārēķinās ar ilgāku saskaņošanas procedūru. Viņš arī norādīja, ka Valsts kontrole "mums neļauj sākt nekādas darbības, kamēr [referendumu] likums nav stājies spēkā, tas nozīmē, ka nevar arī ieguldīt investīcijas šajā projektā". Tātad PMLP nevar pasteidzināt vēlētāju reģistra darbības sākšanu, kamēr Saeima nav pieņēmusi vietējo referendumu likumu. Savukārt parlaments nevar noteikt šā likuma spēkā stāšanās termiņu, kamēr nav zināms, kad vēlētāju reģistrs sāks darboties. Pastāvīga vēlētāju reģistra ieviešana ir nepieciešama, lai noteiktu balsstiesīgos vēlētājus pašvaldībā.
"Pie velna, kāpēc mēs te sēžam, ja kopš 2014. gada jau skatām šo likumu, bet neko nevaram izdarīt, jo ir tāds apburtais loks," sacīja Ainārs Mežulis (ZZS) un rosināja aicināt Valsts kontroles pārstāvjus uz komisiju. Juris Šulcs (Vienotība) ieteica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) vienoties ar Iekšlietu ministriju, kuras pārraudzībā ir PMLP, par turpmāko rīcību. Jānis Tutins (Saskaņa) uzstāja, ka jau tagad likumā jāieraksta spēkā stāšanās termiņš. Nellija Kleinberga, kura pārstāv opozīcijā esošo Latvijas Reģionu apvienību, bija neizpratnē, kāpēc koalīcija nevar vienoties par finansējuma piešķiršanu vēlētāju reģistram un likuma pieņemšanu.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 22. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
*+*