Viņa skaidroja, ka tas ir jautājums par neatliekamo palīdzību un Latvijā nepieciešams palielināt brigāžu skaits. Tas cilvēkiem dotu drošības sajūtu, ir pārliecināta ministre. Taču B.Rozentāle pauda pārsteigumu, kāpēc veselu mēnesi nevar pieņemt lēmumu par Katastrofas medicīnas centra operatīvā tranporta nodošanu. Tā rezultātā tiktu atvērti vairāk punktu, lai pietuvinātu iedzīvotājiem neatliekamo palīdzību.
Veselības ministre aicināja pašvaldību vadītājus “cīnīties kopā ar viņu” par lielāku finansējumu.
“Ne man vienai jācīnās par veselības nozari. Par ko es tagad cīnos? Par mūsu Latvijas iedzīvotājiem. Kad runājam par naudu, pašvaldību vadītāji sadalās divās grupās – vieni, kuriem ir lielās slimnīcas, viņi atbalsta septiņu lielu un trīs universitātes slimnīcu pastāvēšanu, bet otri, kuriem ir mazās slimnīcas. Tad lai iznāk pašvaldību vadītāji un pasaka, ka viņi ir ar mums, tai skaitā arī Bauskas slimnīca.”
Viņa ir pārliecināta, ka budžeta grozījumi būs un būs papildus 45 miljoniem slimnīcām šogad, jo esot atrasts finansējuma avots trūkstošajai naudai. “Ja par piektdaļu samazina, tad pilnīgi noteikti ir jābūt budžeta grozījumiem. Naudas plūsmas slimnīcām novembrī un decembrī ir pārceltas uz septembri un oktobri. Ja naudas nebūs, tad novembrī un decembrī slimnīcas nefunkcionēs.”
Viņa pauda, ka no Norvēģijas, Dānijas un Zviedrijas mēs atšķiramies 20 reizes, tur finansējums ir 4000 eiro uz cilvēku gadā, kamēr Latvijā - 200 eiro, savukārt kaimiņvalstī Igaunijā šī summa ir divas reizes lielāka.