Frakcija izteikusi viņam uzticību strādāt šajā komisijā, ņemot vērā viņa iepriekšējo darba pieredzi tajā, kā arī Klementjevam ir izsniegta pielaide darbam ar valsts noslēpumu, kas nepieciešama visiem šīs komisijas locekļiem.
Klementjevs vēl nezināja teikt, kad sāks strādāt šajā komisijā, taču tas būšot tuvākajā laikā.
Saeimas Nacionālās drošības komisijā strādā pa vienam pārstāvim no katras Saeimā ievēlētās frakcijas. Komisiju vada Valdis Zatlers (Zatlera Reformu partija), komisijā darbojas Dzintars Zaķis (Vienotība), Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) un Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība). SC šajā komisijā līdz šim pārstāvēja Urbanovičs.
Jau vēstīts, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicis piešķirt atļauju darbam ar valsts noslēpumu Urbanovičam, kas politiķim bija nepieciešams, lai turpinātu strādāt Saeimas Nacionālās drošības komisijā.
Urbanovičs šo lēmumu pārsūdzēs ģenerālprokuroram, kura lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.
Par iemesliem, kāpēc Urbanovičam atteikta pielaide, pagaidām nerunā ne Urbanovičs, ne SAB.
Likums noteic, ka pieeja valsts noslēpumam tiek liegta personai, kura iesniegusi atteikumu no Latvijas pilsonības, kuras rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā, kura saukta pie kriminālatbildības un bijusi notiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, kā arī par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības, izņemot gadījumu, ja tā ir reabilitēta.
Pielaide tiek arī atteikta, ja persona ir vai ir bijusi PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts, kas nav ES vai NATO dalībvalsts, drošības dienesta darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.
Likums arī paredz, ka pielaide nepienākas personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.