Izstrādātais likumprojekts nodots izvērtēšanai darba grupā pārstāvētajām organizācijām, bet pēc aptuveni divām nedēļām plānots sasaukt īpašu sēdi, kurā tiks apkopoti un izvērtēti saņemtie priekšlikumi.
Topošais likums noteiks jautājumu loku, par kuriem turpmāk varēs ierosināt un rīkot pašvaldību referendumus, tas paredzēs arī pašvaldību referendumu finansēšanas avotus un kārtību, kādā šāds referendums ierosināms un rīkojams, kā arī to rezultātu izziņošanu un spēkā stāšanos.
Likumprojektā ierosināts noteikt, ka pašvaldību referendumus var rīkot par nozīmīgu infrastruktūras objektu īstenošanu, ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un publiskā apspriešanā nodotu jautājumu, ja pašvaldība nav ņēmusi vērā publiskās apspriešanas rezultātu, kā arī par domes atlaišanu.
Pašreizējā likumprojekta redakcija arī nosaka, ka pašvaldības referenduma ierosināšanā un pašā referendumā var piedalīties visi Latvijas Republikas pilsoņi un Eiropas Savienības pilsoņi, kas saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumu ir tiesīgi ievēlēt attiecīgās pašvaldības domi.
Darba grupa, kuras sastāvā ir ministrijas darbinieki, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, sabiedriskās politikas centra Providus, Vēlēšanu reformas biedrības un citu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, savus priekšlikumus sagatavotajam likumprojektam plāno iesniegt divu nedēļu laikā. Savukārt 13.janvārī darba grupa savā sēdē tos izvērtēs un lems par nepieciešamajiem labojumiem.