Atbildot uz Neatkarīgās jautājumu, vai pēc atbalsta sestdien notikušajam referendumam SC tiešām var izdoties vēl uzrunāt latviešus atbalstīt SC, N.Ušakovs sacīja: "Es domāju, SC atbalstītāju skaits latviešu vidū eventuāli nemainīsies. Par samazinājumu, es domāju, mums nav jābažījās. Vai būs atbalstītāju pieaugums – to redzēsim pēc kāda laika."
Viņš pauda, ka SC ir iespēja pašvaldībās, piemēram, Rīgas domē, "parādīt valsts pārvaldei, ka latvieši un krievi var strādāt kopā visu rīdzinieku labā". "Mēs to jau darām, un turpināsim darīt," uzsver N.Ušakovs.
"Valsts līmenī – kāds ir partiju sadalījums Saeimā ... nu tāds viņš ir. Inerce vēl noteikti kādu laiku traucēs aktīvam dialogam. Tomēr ir cerības, ka politiķi sapratīs, ka šī referenduma rezultāti nemaz nav tik viennozīmīgi, kā daudzi politiķi gribētu tos pasniegt. Nav nekādas pārliecinošas uzvaras. Rezultāti ir patiesībā bēdīgi – 25% nobalsoja par otru valsts valodu, un tas ir ļoti daudz. Kaut kas ir jādara," uzskata N.Ušakovs.
Uz norādi, ka šīs Saeimas sastāva ietvaros SC diez vai ir iespēja nonākt valdībā, N.Ušakovs norāda, ka "šobrīd koalīcija sastāv no Vienotības, kas pēc būtības ir Tautas partija nr.2, no zatleriešu pārpalikuma un nacionāļiem". "Šādu koalīciju pastiprināt ar SC ... tas būtu grūts darbs. Diez vai ir vērts šādā koalīcijā iesaistīties līdz 2014. gadam. Bet, nu... skatīsimies. Mums politikā bieži daudz kas notiek."
N.Ušakovs arī noraida pieņēmumus, ka SC varētu sašķelties, lai gan SC vienotas pozīcijas par oficiālu divvalodību Latvijā nebija. Pats Ušakovs referendumā balsoja par oficiālu divvalodību. "Pateicoties debatēm ap referendumu SC ir saliedētāks nekā jebkad. Es neesmu pieci lati, lai visiem patiktu. Tas ir skaidrs. Bet debates SC notiek par taktiskām lietām. Mums nav diskusiju un domstarpību par lielajiem darbības virzieniem," teica N.Ušakovs.