Kopumā pilsētas teritorijā pieejamas septiņas patversmes, no kurām divas pieder pašvaldībai. Pašvaldība sākotnēji darbojas izmantojot savā pārziņā esošo patversmju piedāvājumu. Tiklīdz pieprasījums pēc nakts mājām vai citiem pakalpojumiem kļūst tik liels, ka fiziski sāk trūkt vietas iedzīvotāju izmitināšanai - tiek slēgti līgumi ar organizācijām, piemēram, Latvijas Sarkano krustu, kuru pārziņā ir vēl piecas pašvaldības teritorijā esošas patversmes.
"Tādā veidā mēs varam nodrošināt pajumti gandrīz 1000 cilvēkiem," skaidroja Strapcāns. Viņš norādīja, ka līdztekus pajumtes nodrošināšanai, patversmju apmeklētāji tiek nodrošināti arī ar ārsta pakalpojumiem, zupas virtuvēm, dušām, psihologu konsultācijām un citiem sociāli nepieciešamiem pakalpojumiem.
Šogad atvēlētais budžets pašvaldībai piederošo patversmju uzturēšanai ir 1,12 miljoni eiro, bet līgumu slēgšanai ar organizācijām, kuras palīdz nodrošināt patversmju darbu to pārpildīšanās gadījumā - 954 000 eiro.
Pēdējos gados pieprasījums pēc patversmēm samazinoties, taču tas tiešā veidā esot atkarīgs no laika apstākļiem. Ierasts, ka vispiepildītākās patversmes ir janvāra un februāra mēnešos.
Oktobra sākumā Rīgas patversmēs uzturējās 383 iedzīvotāji, bet šobrīd dati liecina, ka skaits pieaudzis jau līdz 480. Pagājšgad oktobra mēnesī patversmju sniegtās iespējas izmantoja 605 cilvēki.
Palīdzību patversmēs var saņemt ikviens, kurš tur ierodas brīvprātīgi, taču reizi nedēļā tiek nodrošināta mobilā brigāde, kura apbraukā visus priekšpilsētas rajonus un informē tur sastaptos bezpajumtniekus par iespēju apmesties patversmēs. "Daudzi bezpajumtnieki uzturas mazdārziņu teritorijās, kas dzīvošanai nav piemērotas. Mobilā brigāde jau ir informēta par šādām vietām un regulāri veic apsekošanu, kuras laikā tur sastaptos cilvēkus uzrunā un aicina izmantot patversmju sniegtās iespējas," skaidro departamenta pārstāvis.
Viņš norāda, ka vietu skaits patversmēs ir pietiekošs un pašvaldība ir spējīga nodrošināt patvērumu visiem, kas pēc tā vēršas.