Nedaudz vairāk nekā divām piektdaļām jeb 41% ģimeņu budžets veidojas no divu cilvēku ienākumiem.
Savukārt 6% aptaujāto norādījuši, ka uztur tikai paši sevi.
Kā šodien tikšanās laikā ar žurnālistiem atzina "Swedbank" Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs un valdes loceklis Ģirts Bērziņš, aptaujas dati rāda, ka vairāk nekā pusei ģimeņu budžets ir pilnībā atkarīgs no viena galvenā pelnītāja, kas savukārt liecina, ka situācija ir salīdzinoši nestabila un arī nedroša, tāpēc ģimenēm būtu jārūpējas par uzkrājumu veidošanu.
"Swedbank" norāda, ka katram pelnītājam ģimenē būtu jābūt vismaz trīs mēnešalgu, bet ideālā gadījumā sešu mēnešalgu uzkrājumiem jeb "drošības spilvenam", kas palīdzētu pārdzīvot darba zaudējumu un pielāgoties jaunajiem apstākļiem bez milzīga diskomforta.
Savukārt ģimenes finansiālajai aizsardzībai esot jādomā arī par dzīvības apdrošināšanu, kas palīdzētu pēkšņu dzīves pavērsienu gadījumā, piemēram, notiekot nelaimes gadījumiem. Ģimenes finansiālajai aizsardzībai esot nepieciešama summa, kas līdzvērtīga 12 mēnešu ienākumiem un papildus arī varētu nosegt kredītsaistības.
Pati "Swedbank" gan aprēķinājusi, ka 12 mēnešalgu uzkrāšanai, ik mēnesi atliekot 5% algas, jākrāj vismaz 20 gadus. Turklāt, ja ienākumi aug, arī krāšanas laiks palielinās. Tāpēc bankas vērtējumā risinājums varētu būt dzīvības apdrošināšana, kas pasaulē ir izplatīts risinājums, lai pasargātu ģimeni arī dzīves ļaunākajās situācijās.