Reālais slimnīcā nonākušo alkoholiķu skaits ir vēl daudz lielāks, jo Toksikoloģijas centrā ārstējas tikai tikai tie pacienti, kuriem jau sācies alkohola delīrijs. Lielākā daļa dzērušo nodaļā nemaz nenokļūst - izguļ reibumu un aiziet mājās no uzņemšanas.
Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas klīnikas ārsti secinājuši, ka katra septītā pacienta elpa ož pēc alkohola. Katra ārstu maiņa saskaras ar vismaz 30 šādiem pacientiem.
Lai gan nāvējošas var būt jau četras promiles alkohola, Gaiļezerā nesen uzņemts pacients ar septiņām promilēm, bet ārsti atceras arī kādu pacientu ar 8,89 promilēm, kuru izdevies izārstēt. Savukārt kāds trīsdesmitgadnieks gada laikā slimnīcā alkohola reibumā pabijis pat 30 reižu.
Liela daļa ievesto pacientu ir lietojuši dažādās pagrīdes tirdzniecības vietās nopirkto alkoholu. No stiprajiem dzērieniem populārākais ir degvīns, bet ved arī alus un vīna mīļotājus.
Ārsti uzskata, ka pārmērīgi alkoholu lieto ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju, pēc mediķu palīdzības vēršas arī arvien vairāk pusaudžu.
Veselības ministrija (VM) atzīst, ka pēdējo piecu gadu laikā alkoholisma problēma no valsts puses atstāta novārtā. Pašlaik VM raksta jaunu alkoholisma ierobežošanas plānu, kurā ietverta gan pacientu ārstēšanas uzlabošana, gan pieejamo alkoholisko dzērienu mazināšana.
Jukums
Žēl tautu
Vaira