Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro ievēlēja tauta, sacīja Huseins, bet piebilda, ka Venecuēlas valdības nesenās darbības liek domāt, ka tās atliekas no demokrātijas, ka vēl bija dzīvas Venecuēlā, tiek piebeigtas pavisam.
Komentējot Francijas prezidenta Emanuela Makrona otrdien pausto viedokli, ka Maduro veido diktatūru, Huseins sacīja, ka Venecuēlā ir vērojama demokrātiskās dzīves erozija.
"Tai jābūt knapi dzīvai, ja tā vispār ir dzīva," sacīja ANO komisārs.
Huseina birojs nule kā publicējis jaunu ziņojumu, kurā secināts, ka Venecuēlas varasiestādes īsteno represīvu politiku, lai apspiestu mēnešiem ilgos protestus valstī.
Venecuēla ir ieslīgusi smagā ekonomiskajā krīzē un to pārņēmuši plaši protesti, kuru dalībnieki apsūdz Maduro centienos noturēties pie varas ar jebkuru nedemokrātisku līdzekļu palīdzību.
Sadursmēs starp demonstrantiem un režīma drošības spēkiem šogad gājuši bojā jau gandrīz 130 cilvēki.
"Vispārēja un sistemātiska pārmērīga spēka izmantošana demonstrāciju laikā un protestētāju un politisko oponentu patvaļīgās aizturēšanas liecina, ka tās nebija atsevišķu amatpersonu nelegālas darbības," norādīja Huseins.
Pārkāpumu apmērs liecina, ka pastāv politika, kuras mērķis ir apspiest politiskos disidentus un iedvest bailes sabiedrībai, lai pārtrauktu demonstrācijas uz venecuēliešu tiesību un brīvību rēķina, norādīja komisārs.
Viņš uzsvēra, ka Venecuēlas valdībai jānodrošina pienācīga un neatkarīga izmeklēšana par cilvēktiesību pārkāpumiem, kuros apsūdzēti drošības spēki, valdības atbalstītāju grupas un bruņojušies protestētāji.