"Pārtikas kartupeļu tirgus ir ļoti nestabils un nedrošs, līdz ar to audzētāji mazāk orientējas uz šo tirgu. Daļa no šī tirgus izstājas vai pāriet uz pārstrādes biznesu. Pārtikas kartupeļu audzēšanas platības stipri samazinās," teica Kraukle.
Savienības valdes priekšsēdētāja arī atzīmēja, ka, pateicoties pārstrādes kartupeļu platību pieaugumam, kopumā kartupeļu audzēšanas platības šogad Latvijā varētu būt iepriekšēja gada līmenī. "Nav pamata tam, ka lielie audzētāji, kas līdz šim aktīvi stādījuši un audzējuši kartupeļus, darbojušies šajā sfērā, mestu "plinti krūmos" un pārstātu audzēt kartupeļus," piebilda Kraukle.
Viņa pastāstīja, ka lielākā daļa no kartupeļu sēklām Latvijā tiek ievestas no ārzemēm, kamēr vietējās šķirnes, piemēram, Priekuļu pētniecības centra sēklas aizņem padsmit procentus no kopējām sēklu audzēšanas platībām.
Vienlaikus Kraukle norādīja, ka pērn kartupeļu audzēšanai Eiropā bija samērā nelabvēlīgi klimatiskie apstākļi, tāpēc sēklu trūkst, taču nevajadzētu būt tā, ka sēklu trūkuma dēļ šogad Latvijā neapstāda noteiktas platības kartupeļu.
Pēc Kraukles teiktā, pagaidām vēl nevar pateikt, kādas šogad būs kartupeļu cenas. Tās būs atkarīgas ne tikai no izejvielu cenām, bet arī no klimatiskajiem apstākļiem ražas veidošanās laikā un ievestās produkcijas cenām.
Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.
Onslow