Atbildot uz aģentūras BNS jautājumu, vai izjūt politisku spiedienu, Cimdars uzsvēra: "Ja kāds ir izplatījis viedokli, ka balsojumam Saeimā obligāti jābūt decembrī un referendumam – 18.februārī, tas ir viedoklis un uzskatāms par politisku paziņojumu, un tas nav saistošs Centrālajai vēlēšanu komisijai."
Arī CVK locekļu Raimonda Olehno un Elizabetes Krivcovas paziņojums, ka uz CVK tiek izdarīts politiskais spiediens, ir vērtējams kā politisks paziņojums, norādīja Cimdars.
Savukārt uz jautājumu, vai komisija iesniegtos parakstus varētu pārbaudīt līdz 22.decembrim, lai Saeima par tiem varētu nobalsot jau rudens sesijā, Cimdars atbildēja, ka parakstu pārbaude ilgst trīs līdz četras nedēļas. "Mēs strādājam savā ritmā. Mēs nekad neesam vilkuši garumā," viņš piebilda.
Ja Saeima Satversmes grozījumus, kas paredz divvalodību Latvijā, skatīs jau 22.decembrī, kas ir pēdējā Saeimas sēde rudens sesijā, tad referendumu ir iespējams rīkot 18.februārī, jo referendums ir jāizsludina divu mēnešu laikā, atzina Cimdars.
Nākamnedēļ plānots pabeigt datu ievadi, un pēc tam sāksies personu pārbaude. Cimdars nevarēja prognozēt, cik ilgā laikā varētu pabeigt parakstu pārbaudi.
Cimdars arī norādīja, ka referendums par krievu valodas statusu Latvijā būs jebkurā gadījumā, jo neatkarīgi no Saeimas lēmuma par to jāizsakās arī tautai. "Nav šaubu, ka referendums būs," viņš piemetināja.
CVK jau ir sākusi gatavoties referendumam, tostarp rēķinot nepieciešamo finansējumu.
Provizoriskie dati liecina, ka Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotajā parakstu vākšanā Satversmes grozījumu ierosināšanai par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai piedalījušies 183 046 cilvēki. Parakstu vākšana beidzās 30.novembrī.