EIB finansējums uzņēmumiem būs pieejams ar fiksētu procentu likmi ilgtermiņā, kas ļaus uzņēmējiem precīzi plānot un nofiksēt savus ikmēneša izdevumus. Fiksētā procentu likme tiks noteikta katrā aizdevuma gadījumā individuāli, ņemot vērtā klienta vajadzības un kredīta nosacījumus, skaidroja Paegle.
Finansējums būs pieejams gan kredīta, gan kredītlīnijas veidā un kombinējams ar Eiropas Savienības atbalsta instrumentiem vai valsts atbalstu.
Lai nodrošinātu EIB kredītlīdzekļu izsniegšanu uzņēmumiem Latvijā, atbilstoši bankas restrukturizācijas plānam un likumam par valsts budžetu 2011.gadam Finanšu ministrija sniegusi nepieciešamo galvojumu, savukārt banka valstij par tās galvojumu sniegusi ķīlu par lielāku kopējo summu - 120 miljonu latu apmērā.
Kā ziņots, jau pagājušā gada maijā vēl toreizējā AS Parex banka un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) parakstīja sadarbības līgumu, lai izstrādātu uzņēmumu finansēšanas programmu EIB finansējuma piešķiršanai.
Paegle norādīja, ka arī patlaban EIB kredītlīdzekļu izsniegšanas procesā Citadele turpinās sadarbību ar LTRK, kuras laikā uzņēmumu pieteikumu izvērtēšanā bankai būs iespēja saņemt arī LTRK ekspertīzi.
Jau ziņots, ka Citadele šā gada pirmajā ceturksnī pirms uzkrājumiem nedrošiem parādiem un nodokļiem strādājusi ar 0,6 miljonu latu peļņu, bet neto zaudējumi pēc nodokļu nomaksas bija 1,8 miljoni latu.
Grupas zaudējumi bijuši 1,4 miljoni latu. Banka gan uzsver, ka sasniegtie rezultāti atbilst bankas restrukturizācijas plānam un ir labāki, nekā bija plānots.
Citadeles kopējie aktīvi 2011.gada pirmajā ceturksnī bija 1,42 miljardi latu (grupas - 1,58 miljardi latu). Bankas kredītu portfelis bija 650,2 miljoni latu (grupas - 751,7 miljoni latu) un kapitāla un rezervju apjoms bija 82,7 miljoni latu (grupas - 80,7 miljoni latu). Kopējais noguldījumu apjoms "Citadelē" šā gada pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 1,02 miljardus latu (grupas - 1,18 miljardus latu).
Ciatdele banka tika izveidota pērn augustā pēc Parex bankas restrukturizācijas. Uz jaundibināto Citadele banku tika pār nesta lielākā daļa līdzšinējās Parex bankas aktīvu, bet neprofila aktīvi tika atstāti Parex bankā jeb risinājumu bankā. Uz Citadele banku tika pārcelta arī daļa Valsts kases noguldījumu.
75% Citadeles akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% un vienas akcijas īpašnieks ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.