FKTK atsauks Lūsi, jo viņš politiskā spiediena dēļ nevarēšot kvalitatīvi veikt darba pienākumus.
Iepriekš premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) paudis iebildumus pret Lūša kandidatūru saistībā ar aizdomām par pārkāpumiem, kādus savulaik maksātnespējas procesā esot pieļāvis Lūsis.
Lūsis Panorāmai apstiprinājis, ka ir saņēmis mutvārdu informāciju par savas kandidatūras atsaukšanu. Tuvākajā laikā viņš lems, ko tālāk darīt.
LETA jau ziņoja, ka FKTK 1.decembrī iesniedza Rīgas apgabaltiesā pieteikumu par Latvijas Krājbankas maksātnespēju un lūdza Rīgas apgabaltiesu lemt par Lūša apstiprināšanu par Latvijas Krājbanka maksātnespējas procesa administratoru.
Tomēr premjers 7.decembrī LNT raidījumā atzina, ka paudis "zināmas bažas" par Lūša kandidatūru gan Jelgavas gadījuma, gan "citu signālu, kurus esam saņēmuši", dēļ.
Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Lūsis pirms dažiem gadiem ar citu maksātnespējas lietu saistītā kriminālprocesā desmit dienas pavadījis apcietinājumā. Lūsis 2005.gadā bija bija aizturēts desmit dienas - no 7.marta vakara, kad viņš kopā ar toreizējo Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu (ZZS) devās uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policiju sniegt liecības tā paša gada janvārī sāktajā krimināllietā par maksātnespējīgās Jelgavas siltumtīklu uzņēmums bilances aktīvu iznomāšanu, līdz 18.martam, kad Rīgas apgabaltiesa viņu atbrīvoja no apcietinājuma.
Lūsis iepriekš pauda viedokli, ka "odiozā aizturēšana pēc politiskā pasūtījuma" nedrīkst likt apšaubīt profesionālo atbilstību, kandidējot uz Latvijas Krājbankas administratora amatu.
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Lūša birojā, Lūsis pilnībā izslēdz, ka viņa aizturēšana Jelgavas siltumtīklu lietā varētu kalpot par pamatu reputācijas un kvalifikācijas apšaubīšanai.
Lūša ieskatā, viņa iepriekšējā profesionālā darbība nerada šķēršļus ieņemt Krājbankas maksātnespējas procesa administratora amatu. Viņš jau 17 gadus darbojas maksātnespējīgo uzņēmumu administrēšanā, un viņa profesionālā piemērotība un reputācija nav tikusi nopietni apšaubīta.
Lūsis norāda, ka galvenie dokumenti par aizturēšanu, atbrīvošanu un Finanšu policijas lēmumu izbeigt lietu nodarījuma sastāva trūkuma dēļ bijuši Maksātnespējas administrācijas un Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas rīcībā, kura pieņēmusi lēmumu par viņa kandidatūras virzīšanu Krājbankas maksātnespējas administratora amatam.
Lūša skatījumā, viņa aizturēšanas un krimināllietas ierosināšanas pamats bija "vienas politiskās partijas biedra, Jelgavas domes deputāta, iesniegums Finanšu policijai par it kā pieļautiem pārkāpumiem" toreiz maksātnespējīgā uzņēmuma pārvaldīšanā. Finanšu policija lietu izmeklēja, bet iesniegumā minētie apgalvojumi neapstiprinājās: krimināllieta tika slēgta, jo nebija nozieguma sastāva.