"Galvenais mūsu pacientu un arī darbinieku ieguvums ir tas, ka turpmāk fizioterapeiti, audiologopēdi, ergoterapeiti, ārsti- rehabilitologi atradīsies vienuviet un nebūs jāmēro lieli attālumi starp kabinetiem. Turklāt darbiniekiem un bērniem strādāt svaigās, gaišās telpās ir daudz patīkamāk," stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja vietniece Dace Bērtule.
Rehabilitācijas klīnikas vadītāja asoc. prof. Anita Vētra norāda, ka arī otrā BKUS novietnē Torņkalnā norit vērienīgi Rehabilitācijas klīnikas renovēšanas darbi, kurus plānots pabeigt pēc dažiem mēnešiem. Profesore atzīmē, ka arvien BKUS un Latvijā kopumā bērnu rehabilitācijas jomā ir jāveic daudzi uzlabojumi, īpaši, kas attiecas uz bērniem ar smagiem funkcionāliem un uztveres traucējumiem, kuru rehabilitācijai nepieciešamas modernas, diemžēl arī dārgas tehnoloģijas. Lai pacientam nebūtu palīdzība jāmeklē citās iestādēs, tostarp , ārpus Latvijas, ir būtiski, lai šie pakalpojumi būtu pieejami iestādē, kurā bērns uzsācis ārstēšanos.
"Akūtu un hronisku saslimšanu gadījuma rehabilitācija mūsdienās kļuvusi par nozīmīgu daļu, lai pilnībā vai daļēji pacients atgūtu veselību un zaudēto funkcionalitāti. Tādēļ arī šobrīd daudz domājam par rehabilitācijas kvalitātes un vienlaikus arī infrastruktūras sakārtošanu abās novietnēs. Protams tehnoloģiskais atbalsts ir būtiska sadaļa, lai tas būtu efektīvi un pacientam droši," saka BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.