Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -3 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Guntis Ulmanis pieļauj, ka Kārļa Ulmaņa pīšļu meklēšana nebeigsies nekad

Un, ja sabiedrības daļa grib turpināt meklēšanu, būtu negodīgi un ciniski to nedarīt vēlreiz, intervijā aģentūrai LETA sacīja eksprezidents.
Eksprezidents un 10.Saeimas deputāts Guntis Ulmanis (PLL) pieļauj, ka Latvijas pirmā neatkarības perioda politiķa Kārļa Ulmaņa mirstīgo atlieku meklēšana nebeigsies nekad, jo cilvēki ļoti vēlas panākt viņa reālo reabilitēšanu jeb attaisnošanu.

Eksprezidents ir uzklausījis "labu un humānu" cilvēku idejas, kuri uzskata, ka Gori kapos Gruzijā ir apglabāti Ulmaņa pīšļi, un kuri aicina atsākt meklēšanu. Taču tas viss vēl ir jāpierāda, bet pierādījumu Ulmanim neesot.

Ja būs pietiekami daudz argumentu, Saeimas deputāts pieļauj varbūtību tuvākā pusgada laikā doties uz Gruziju. Pēc šī laika posma viņš arī sola sniegt plašāku informāciju.

"Piecpadsmit gadu laikā neesmu atradis nevienu argumentu par labu Ulmaņa pīšļu [esamībai konkrētā vietā]. Tagad ir parādījies mazs, mazs cerību stariņš, ka kaut kas varētu būt. Bet mana pieredze norāda, ka tas ir diezgan problemātiski," norādīja Ulmanis.

Kā ziņots, Gruzijas medijos publiskota ziņa par to, ka Latvijas pirmās brīvvalsts laika pēdējais Ministru prezidents Ulmanis, iespējams, apbedīts Gori kapos. Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, eksprezidents Guntis Ulmanis, lai pārliecinātos par izskanējušo ziņu, viesojās Gruzijā, 5.jūnijā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Līdz šim no Krievijas arhīvu atklātā var secināt, ka 1940.gada 22.jūlijā, neilgi pēc Sarkanās armijas tanku ienākšanas Latvijā, Kārlis Ulmanis tika deportēts uz Padomju Savienību. Dienu vēlāk viņš nonāca Maskavā. Līdz 1941.gada maijam K.Ulmanis dzīvoja Vorošilovā, īpaši uzraudzītā mājā. Pēc Otrā pasaules kara sākuma jūlijā K.Ulmani arestēja un ievietoja Valsts drošības komitejas (VDK) iekšējā cietumā, Ordžinikidzes novadā. Politieslodzītos pārveda uz Sibīriju, un to čeka plānoja darīt arī ar pēdējo Latvijas Ministru prezidentu.

Par tālāko informācijas ir maz. Zināms, ka K.Ulmaņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās. Viņš no Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku vests pāri Kaspijas jūrai, nonācis Turkmēnijas PSR pilsētā Krasnovodskā, šodien dēvētā par Turkmenbeši, kur 1942.gada 20.septembrī Latvijas prezidents nomira.

Informācija par K.Ulmaņa apbedīšanu Gori kapos nākusi no kaprača, kurš dēlam atzinies, ka stingrā čekas uzraudzībā viņam slepenībā likuši aprakt kādu svarīgu cilvēku, kurš esot bijis Latvijas prezidents. Ticamību faktam piešķirot tas, ka Gori bija čekistu stingri uzraudzīta pilsēta, no kuras informācija nevarēja noplūst. Turklāt šeit cauri iet dzelzceļš, vēstīja raidījums.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas