Pirms katras Eiropadomes notiek arī neformālas tikšanās, kurās valstu vadītāji koordinē pozīcijas, meklē atbalstu un cenšas saskaņot viedokļus. Pēdējie Latvijas valdību vadītāji Laimdota Straujuma un Valdis Dombrovskis nāca uz Eiropas Tautas partiju grupas rīkotajiem pasākumiem. Tautas partija ir visietekmīgākā politiskā grupa Briselē.
Vienīgā no ZZS saraksta ievēlētā eirodeputāte Iveta Grigule pēc aiziešanas no Eiroparlamenta eiroskeptiķu grupas, tagad pievienojusies liberāļiem, ar kuru nostāju piemēram bēgļu jautājumā ZZS nav pa ceļam.
Jaunais premjers Kučinskis ir noskaņot meklēt politiskos domubiedrus: "Es varētu arī izvirzīt savu priekšlikumu, ka Eiropas Tautas partija būtu tā, ar ko mēs šobrīd varētu sadarboties, jo tā politika, kādu viņi pārstāv Eiropā, viņa atbilst arī kopumā tai politikai ko Latvija īsteno."
Eiropas Tautas partijas viceprezidentei Sandrai Kalnietei no Vienotības "būtu diezgan grūti iedomāties", kā ZZS ietilpstošā Zaļā partija, kas tradicionāli Eiropā ir lieli pretinieki lauksaimniekiem, iestātos Eiropas Tautas partijā. Kalnietei saprotamāka būtu Kučinska pārstāvētās Liepājas partijas pievienošanās Tautas partijai, taču tad ir jautājums, vai reģionāla partija to drīkst darīt.
Vienotībai gan kā šīs politiskās grupas biedrei ir veto tiesības jaunu biedru uzņemšanā.
Nezināmas pagaidām ir arī Kučinska spējas dibināt neformālus kontaktus ar citu valstu vadītājiem, ņemot vērā viņa svešvalodu zināšanas.
Latvijas jaunais premjers cer, ka politikas veidošana Eiropā ir formālāka nekā Latvijā, – personīgajiem kontaktiem un valodai nav īpaša nozīme. "Kas attiecas uz visām aizkulisēm, protams, ka nav tā, ka es angliski esmu absolūti uz jūs, bet es tikai garantēju, ka tajā brīdī, kad parādīsies žurnālisti, es nerunāšu, lai iekļūtu YouTube, – ne mazākās vēlēšanās," saka Kučinskis. Viņš gan sola pilnveidot savu svešvalodas prasmi.