Biedrībā norādīja, ka laiku, kuru likumdevējs šobrīd ir atvēlējis suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu un reģistrēšanai valsts vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē, proti, sešus mēnešus, suņu saimnieki neizmanto lietderīgi, tostarp suņu reģistrācija tiek atlikta uz pēdējo brīdi, tad par to tiek aizmirst, attopoties brīdī, kad ir notikusi nelaime un suns ar LDC nereģistrēto čipu ir pazudis.
Veterinārārstu biedrība piedāvā apzīmēt suni ar mikročipu līdz 12 nedēļu vecumam, kas sakrīt ar to laiku, kad sunim ir jāsaņem arī trakumsērgas vakcinācija un pase. Vienlaikus biedrībā arī atzīmēja, ka optimālais vecums kucēna apzīmēšanai būtu līdz ar pirmo vakcināciju, kas tiek veikta sešu līdz astoņu nedēļu vecumā.
Biedrībā atzīmēja, ja suns nav iekļauts LDC reģistrā, nozaudētā suņa saimnieku identificēt nav iespējams un suns tiek nogādāts patversmē.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2017.gadā stājās spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju LDC datubāzē. Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu nav izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī pašvaldības policija drīkst uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām - no 15 līdz 350 eiro.
Latvijas Veterinārārstu biedrība dibināta 1921.gadā, bet tās darbība tika pārtraukta 1940.gadā un atjaunota 1957.gadā. Kopš 1989.gada biedrība ir neatkarīga profesionāla organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus.