Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Mūrniece uzsvērusi, ka vienlīdzīgas iespējas, iekļaujoša vide un dzimumu līdztiesība ir būtisks mūsu sabiedrības pamats. Vienlaikus attālinātais darbs un mācības ir bijis liels pārbaudījums ģimenēm, un pēdējos mēnešos daudzas sievietes ir izjutušas vainas apziņu, ka ne vienmēr spēj paveikt visu reizē - būt vienlaikus gan mīlošas mātes, gan augsti novērtētas profesionāles, atzina Saeimas priekšsēdētāja, piebilstot, ka sievietēm nevajadzētu tā justies.
"Pandēmijas laikā sievietes - ārstes, medmāsas un sociālās darbinieces - nemitīgi atrodas frontes līnijā cīņā pret Covid-19, riskējot ar savu dzīvību, lai glābtu citas," uzsvēra Mūrniece, pasakoties arī skolotājām par spēju ātri pielāgoties digitālajai videi. Īpaši pandēmijas laikā valstīm un organizācijām ir būtiski radīt iekļaujošu un līdztiesīgu kultūru, cenšoties novērst visu veidu aizspriedumus.
Pandēmija iezīmējusi nepieciešamību uzlabot sociālo aizsardzību, sacīja politiķe. "Rūpes par mājām un bērniem ir svarīgas mūsu sabiedrībai kopumā," teica Mūrniece, rosinot domāt par risinājumiem, kā to īstenot.
Viņa atklāja, ka Latvija patlaban sastopas ar depopulācijas risku, un mūsu valsts īpašu uzmanību pievērš, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Mūrniece teica, ka Latvijā pieņemts lēmums gan par ģimenes valsts pabalsta pieaugumu no nākamā gada, gan vienreizēju finansiālu palīdzību ģimenēm Covid-19 pandēmijas laikā.
Mūrniece šajās dienās uzturas Vīnē, Austrijā, kur piedalās 5.Pasaules parlamentu spīkeru konferencē, 13.Parlamentu spīkeru-sieviešu samitā, kā arī Pirmajā globālajā parlamentārajā pretterorisma samitā.