"Izmaiņas uzņemšanas kārtībā Daugavpils vidusskolās ir balstītas uz esošajiem normatīviem aktiem, kas paredz, ka vispārējās izglītības iestādes var noteikt zemāko vērtējumu, piemēram, 5 vai 6 balles, ar kādu skolēni var tikt uzņemti. Pašlaik nav plānots noteikt konkrētu minimālo vērtējumu, kas būtu jāiegūst valsts pārbaudījumos, beidzot pamatskolu," norāda Bērziņa. Uz jautājumu, vai šādu nosacījumu varētu ieviest nākotnē, IZM pārstāve atbild, ka pagaidām tiek izstrādāti grozījumi normatīvajos aktos, kas noteiks kritērijus uzņemšanai vispārējās izglītības iestādēs. "Līdz ar to pāragri spriest, vai šāda prasība nākotnē varētu būt obligāta visām vidējās izglītības iestādēm," piebilst Bērziņa.
Skolas 2030 pārstāve Zane Oliņa apliecina, ka šobrīd izstrādātajā pamatizglītības un vispārējās izglītības standarta projektā nav paredzēti šāda veida vai līdzīgi nosacījumi par skolēnu uzņemšanu vidusskolā. "Projekta ietvaros esam izstrādājuši un piedāvājam redzējumu par mācību saturu un pieeju, kuras sekmīga ieviešana balstīta uz prasmīgu mācību procesa vadību no ikviena skolotāja puses, agrīnu skolēnu mācīšanās vajadzību diagnostiku un efektīviem atbalsta pasākumiem klasē un skolas līmenī katra skolēna sekmīgām mācībām," norāda Oliņa.
Vairākums mācību iestāžu pārstāvju Dienai pauž viedokli – ja nākotnē šāda prasība būtu obligāta visām vidusskolām, tam varētu būt negatīvas sekas. Siguldas Valsts ģimnāzijas (SVĢ) direktors Rūdolfs Galvāns norāda, ka stingrākiem uzņemšanas nosacījumiem ir "cēls mērķis, bet tas radītu vairāk zaudējumu nekā ieguvumu".
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 14. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
mg
mg
Pēddzinis