VVD esot saņēmis mutisku informāciju no uzņēmuma, ka gudrona dīķu sanācijas darbi var tikt apdraudēti, jo līgumā paredzētais finansējums var izrādīties nepietiekams darbu pabeigšanai. Rakstisks apstiprinājums vai kādi konkrēti aprēķini gan no uzņēmuma neesot saņemti. Taču Skonto būves pārstāvji norādījuši, ka sanācijas darbu turpināšanai un pabeigšanai Dienvidu dīķī pēc termiņa beigām, iespējams, būs nepieciešams rast papildus līdzekļus.
Uzņēmumam Inčukalnā ir jāstrādā saskaņā ar jau parakstīto līgumu, uzskata VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova. Viņa informē, ka neoficiālas pārrunas ar uzņēmumu jau ir notikušas un VVD aicinājis to iesniegt pamatotus faktus par sanācijas darbu apgrūtinājumiem, kā arī izstrādāt vairākus scenārijus projekta pabeigšanai ar jau piešķirto finansējumu.
Līgums ar Skonto būve par Inčukalna gudrona dīķu sanāciju ir noslēgts 2010.gada 24.septembrī, tam paredzot 28,49 miljonus eiro. Savukārt 2014.gada 21.maijā tika parakstīti līguma grozījumi, palielinot summu līdz 42,67 miljoniem eiro. Pamatojums tam bija gudrona netipiskās ķīmiskās īpašības, līdz ar to bija radusies nepieciešamība mainīt sanācijas darbu norisi.
Saskaņā ar spēkā esošo līgumu, līdz šā gada vasarai ir jāpabeidz piesārņotā ūdens nosūkšana un attīrīšana no pirmā slāņa Dienvidu dīķī, kā arī divu slāņu ekskavācija un apstrāde. Dīķa aizpildīšana ar speciālu materiālu jāpabeidz līdz šā gada septembrim, un tad dīķa teritorija tiks pārklāta ar pretinfiltrācijas materiālu. Vienlaikus līdz jūlijam jāveic sērskābā gudrona un smilts maisījuma ekskavācija no Ziemeļu dīķa, kā arī utilizācija. Ziemeļu dīķa aizpildīšana un labiekārtošana jāpabeidz augustā.
Savukārt uzņēmuma Skonto Būve pārstāve Inga Sokolova portālu Diena.lv informēja, ka VVD iepirkuma dokumentācijā norādīts par 45% mazāks apjoms nekā izrādījies patiesībā. Darbu laikā Skonto Būve ar piesaistītajiem vācu partneriem MUEG GmbH secināja, ka norādīto 30 200 tonnu vietā dienvidu dīķī ir aptuveni 44 200 tonnas. Līdz ar to, lai šogad pabeigtu projektu un pasūtītājs nezaudētu ES fondu līdzfinansējumu, nepieciešami papildu līdzekļi.
Sokolova arī norādīja, ka atarībā no pasūtītāja izvēlētā risinājuma Skonto Būve kā ģenerāluzņēmējs nemaz nedrīkst saņemt papildu finansējumu 11 miljonu eiro, tāpēc ir gatava darboties kā apakšuzņēmējs.
Turklāt maija nogalē beigsies līgums ar MUEG GmbH, kas veic materiāla piegādi un pārstrādi Vācijā. Vācu partneru pieredze ar līdzīgiem projektiem liecinot, ka ierasti pasūtītājs līgumu vienmēr noslēdz ar vienošanos par apmaksu post factum – pēc faktiskā apjoma, kurā ir norādīti plānotie, nevis faktiskie apjomi. Gudrona dīļu sanācijas projekta gadījumā tā nav noticis, klāstīja uzņēmuma pārstāve.
Pievienotas pēdējās trīs rindkopas ar uzņēmuma Skonto Būve pausto